Ufuk Meriç

0

Ufuk Meriç 2019 yılında Doğa Konakoğlu ile birlikte Çocuklar Duymasın dizisine dahil olmuştur. Hakkında bir çok soru merak konusudur. Kimdir? nereli? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İlkokul 5’e kadar hep farklı şehirlerde okumuştur. O nedenle ilk zamanlar derslerde başarısız olsada Lise eğitiminin ardından oyunculuk üzerine eğitim almaya karar vermiştir.

Ufuk Meriç uzun yıllardır televizyon ekranlarında büyük beğeni ile takip edilen Çocuklar Duymasın adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Ayrıca daha önce yine yönetmenliğini Birol Güven’in üstlendiği Dijital Esaret isimli sinema filminin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı ünlü isim Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk bölümünde eğitim almıştır. Öncesinde ise BASAD – Bakırköylü Sanatçılar Derneği’nde eğitim almıştır. Barış Manço Kültür Merkezi’nde de oynamış ve eğitim almış, en son Rasim Öztekin ile tanışmasının ardından idolü olan bir insan olması sebebiyle en iyi eğitimi de aldığını dile getirmiştir. Günümüzde İstanbul Büyükçekmece Belediye Tiyatrosu bünyesinde hem oyuncu, hem de yönetmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

06 Ekim 1986 tarihinde dünyaya gelmiş, Terazi burcudur. Ancak henüz doğum yeri, aslen nereli olduğu, sevgilisi kim? boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamış, araştırılmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz