Tyson Fury

Dünyaca ünlü profesyonel boksör Tyson Fury İngiltere Manchester, Lancashire doğumludur. Aslan burcudur.

2015 yılının Kasım ayında Ukrayna’lı boksör Wladimir Klitschko’yu yenmiş ve WBA, IBF, WBO, The Ring ve IBO bütünleşik ağır siklet boks şampiyonu olarak adını duyurmuştur.

2016 yılında ise yapılan testler sonucunda kanında uyuşturucu maddeler bulunduğu açıklanan Tyson Fury açıklamasında zor zamanlardan geçtiğini ve bunalımda olduğu için kullandığını kabul etmiş ve WBO, WBA ünvanlarını kendi isteği ile bırakmıştır.

Amcası Peter Fury tarafından çalıştırılan Fury uzun süre bokstan uzak kalmış, 2017 yılında ise Anthony Joshua’nın kendisine meydan okumasını, onu tek elimle döverim diyerek cevaplamış, onunla ring’e çıkmayı kabul etmiştir.

2009’da Paris Fury ile ile evlenen Tyson Fury’nin bu evliliğinden Prince John James ve Venezuela isimlerinde iki evladı vardır.

Tyson Fury Olimpiyat Oyunlarında İrlanda’yı temsil etmek için başvurmuş, başvurusu reddedilmiştir. Daha sonra kökeninin Belfast ve Galway’e dayandığını ispatlamış ve olimpiyatlar’da hem Britanya’yı hemde İrlanda’yı temsil etmiştir. 2008 yılında ise ABA şampiyonasını kazanmış ve profesyonelliğe adım atmıştır.

2018 yılının Aralık ayında Dünya Boks Konseyi (WBC) ağır sıklet unvan maçında Deontay Wilder ile karşılaşacaktır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz