Tuvana Büyükçınar

0

Tuvana Büyükçınar tasarımları ile Türkiye’nin dışında da ses getirmeyi başarmıştır. Hakkında ise, son dönemde sıkça, hayatı, kariyeri, eğitimi ve kim olduğu ile ilgili soruların cevapları merak konusudur.

Tuvana Büyükçınar Kimdir? Nereli?

1997 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen ünlü isim doğma büyüme İstanbul’ludur. Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından 1991 senesinde moda editörlüğü ile moda sektöründe yer almaya başlamıştır.

Tuvana Büyükçınar İş Hayatı:

1999 senesinde İstanbul’un elit semtlerinden Nişantaşı’da A46 adlı ilk mağazasını açmış, 2003 yılından itibaren ise A46 Organization ile davet, parti ve düğün gibi organizasyonlar için özel tasarımlar yapmaya başlamıştır. Mağazacılık, özel siparişler, organizasyon ve tekstil ihracatı ile birlikte iş hayatında inanılmaz başarılara imza atmaktadır. Tuvana Büyükçınar Dantell firması, Kreatif direktörü, Tuvanam, A46, 3Moms, 3Homes Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü’dür.

Ünlü modacı günümüzde ise Türkiye dışında bir çok ülkede defileler düzenlemekte ve ünlü isimlerin modacısı olarak kariyerini sürdürmektedir. Sıla Gençoğlu, Demet Özdemir, Aslı Enver, Deniz Akkaya, Ebru Akel, Defne Samyeli, Belçim Bilgin ve Çağla Şikel gibi bir çok ünlü tasarımlarını tercih etmektedir. Bu liste daha bir çok birbirinden ünlü isim ile uzayıp gitmektedir.

Tuvanam, Tutti ve Tuvanam Baby Couture tekstil ile bayrağımızı tüm dünyada gururla dalgalandırmaktadır.

Tuvana Büyükçınar Evlimi? Eşi Kim?

Evli olan başarılı modacı’nın eşi Selim Demir’dir. 2008 yılında evlenmiştir. Eşi ile yaklaşık olarak 20 yılın üzerinde birlikteliği sürmektedir. Bu evliliğinden Selim Aslan isminde bir oğlu vardır. Eşini çok sevdiğini ve oğlunun da ona benzemesini istemiş, bu nedenle oğluna da ilk isim olarak Selim ismini vermiştir.

Eşi ile birlikte organizasyon şirketlerini yönetmekte, çalışmalarını beraber sürdürmektedirler.

2018 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan Yeni Bir Ben isimli yarışma programında yer alan Tuvana Büyükçınar, Şebnem Dönmez ve Raşit Bağzıbağlı ile beraber jüri üyesi olarak yer almıştır. Yarışma programı ile ekran severlerinde büyük beğeni ile takip ettiği isimler arasında yer almıştır.

Resmi instagram hesabını @tuvana_buyukcinar kullanıcı ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 241bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz