Tutku Aygan

Tutku Aygan Star Tv ekranlarında yayınlanan Toprak ile Fidan isimli günlük dizi için kamera karşısına geçmiştir. Güzel isim hakkında ekran severlerin merak ettiği sorulara cevaplar. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tutku Aygan Kimdir?

Tutku Aygan model ve oyuncu. 2019 yılında Kıbrıs Girne’de düzenlenen 32. Best Model Türkiye’de 2.lik tacını takan isim olmuştur. İstanbul Arel Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Eğitim hayatının ardından oyunculuk eğitimleri alan güzel isim günümüzde oyuncu olarak kariyerini sürdürmektedir.

Tutku Aygan Boyu, Kaç Yaşında?

Tutku Aygan 25 yaşındadır. Doğum tarihi 1998, boyu ise 1.78 cm.

Doğma büyüme aslen İstanbul’ludur.
Tutku Aygan6
Oyunculuk ve modellik kariyeri öncesinde yaklaşık 8 yıl Beşiktaş Basketbol Takımı’nda forma giymiştir. Minikler, küçükler, yıldız ve gençler olmak tüm kategorilerde forma giymiş ancak üniversite eğitimi döneminde spor kariyerini noktalamıştır.

Her ne kadar günümüzde oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmüş olsada, eğitimini aldığı üniversite sonrasında, siyasete duyarlılığını gelecek ve kariyer planları arasında ilk sırada tuttuğunu dile getirmiştir.

Güzellik yarışması sonrasında, defileden defileye koşmuş, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin farklı kentlerinde düzenlenen moda etkinliklerinde podyuma çıkmıştır.

Geleceği ile ilgili planlarının istediği gibi gittiğini, zaman zaman zorluklar yaşadığını ancak işine sevgi ve saygısının zorlukları göğüslemesine yardımcı olduğunu dile getirmiştir. Aynı zamanda spordan gelen disiplin ve mücadeleci hırsını da günümüzde kariyerine pozitif olarak yansıtmaktadır.

2022 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Toprak ile Fidan isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizi de ayrıca Hazal Adıyaman, Osman Aydın, Hilal Tüfek, Nazan Bayazıt, Mehmet Çelik, Burcu Kirman, Kağan Arpacı, Deniz Tanfener, İhsan Gül, Gülşah Yavuz, Hülya Arslan Soğukçay ve Yağız Ali Zeyveli gibi isimler de rol almıştır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @tutkuaygan ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz