Turhan Kaya

Turhan Kaya 2019 yılında Halka isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Peki kimdir? kaç yaşında? daha önce hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1951 yılında İstanbul’da dünyaya gelen usta oyuncu, geçmişten günümüze bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

2019 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Halka dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Cengiz Erkmen karakterini canlandırmaktadır. Daha önce Kurşun Yarası, Çemberimde Gül Oya, Binbir Gece, Doktorlar, Bıçak Sırtı, Kurtlar Vadisi Pusu, Menekşe ile Halil, Tatlı Bela Fadime, Dedektif Biraderler, Melekler Korusun, Bu Kalp Seni Unutur mu? Masumlar ve Şahsiyet gibi dizilerde rol almıştır. Ayrıca rol aldığı sinema filmleri ise, Ayhan Hanım ve Üç Kuruş.

2020 yılında tüm dünyayı saran COVID-19 coronavirüs sebebi ile hayata gözlerini yummuştur. İstanbul Kadıköy’de yaşantısını sürdüren usta isim vefatından 10 gün önce öksürük şikayeti ile Sultan Hamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurmuştur. Tedavi altına alınmış bir süre sonra yoğun bakım servisine kaldırılmış ancak 69 yaşında iken yaşama veda etmiştir. Hürriyet tarafından belirtilen haber’e göre Oğlu Theo Kaya, babasının ölüm nedeninin corona virüs olduğunu açıklamıştır.

Turhan Kaya oynadığı sinema ve diziler;

Ayhan Hanım
Kurtlar Vadisi Pusu 8. Sezon ve 9. Sezon
Binbir Gece
Menekşe ile Halil
Tatlı Bela Fadime
Çemberimde Gül Oya
Kurşun Yarası
Bıçak Sırtı
Melekler Korusun
Doktorlar 3. Sezon
Masumlar
Bu Kalp Seni Unutur mu?
3 Kuruş
Halka
Dedektif Birader

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz