Turgut Tunçalp​

Turgut Tunçalp en son Teşkilat isimli dizi de Halit Başkan karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Daha önce rol aldığı hem sinema, hem de bir çok dizi ile ekran severlerin gönlünde taht kurmuş bir isimdir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Turgut Tunçalp​ Kimdir?

Ünlü isim Turgut Tunçalp tiyatro kökenli bir oyuncudur. Genellikle Sert ve kötü karakterlerin daha çok akılda kaldığını, aslında günümüze kadar bir çok farklı karakteri de canlandırdığını belirtmiştir. Ancak genellikle rol aldığı sert ve kötü karakterlerin ekran severler tarafından daha çok akılda kaldığı dile getirmiştir.

Turgut Tunçalp​ Nereli?

1976 yılında aslen Sakarya Adazaparı doğumlu olan Turgut Tunçalp​ resmi instagram hesabını @turguttuncalp kullanıcı ismi ile aktif bir şekilde kullanmakta. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 176bin civarındadır.
turgut tuncalp8

Turgut Tunçalp​ Boyu, Kaç Yaşında?

Turgut Tunçalp​ 46 yaşında ve 1.78 cm boyundadır. Burcu ise boğadır. Uzak doğu dövüş sporları ve motor sporları ile her dönem ilgilenen Tunçalp, ayrıca dağcılık ve kamp ile de ilgilenmektedir. Diğer bir yandan, bunların hepsini bir araya getirmeyi planladıkları bir projesinin olduğunu sözlerine eklemiştir.

Turgut Tunçalp​ Evlimi? Eşi Kim?

2019 yılında uzun süredir mutlu birlikteliğini sürdürdüğü sevgilisi İlayda Atmaca ile evlenmiştir. İstanbul Beyoğlu’nda gerçekleşen nikah töreninde nikah şahitliğini ise usta oyuncu Erkan Can yapmıştır. Nikahta başta Oktay Kaynarca olmak üzere bir çok ünlü oyuncu arkadaşı da bulunmuştur. O dönemde rol aldığı Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO) dizisinde ki set arkadaşları horon tepmiştir.

Eşi İlayda Atmaca reklamcıdır. Eşi ile birlikte ortak bir proje düşüncesinin olduğunu belirtmiştir.
turgut tuncalp6
Oynadığı Diziler:

Özellikle ekran severler tarafından rol aldığı Merhamet isimli dizi ile hatırlanmaktadır. Dizi de Moskof Recep karakterini canlandırmıştır.

Teşkilat (Halit Başkan)
Diriliş: Ertuğrul (Selçuklu komutanı Afşin bey)
Çukur (Kasım Helvacı)
Kurtlar Vadisi
Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO) (Haşmet Façalı)
Rüzgarın Kalbi (Erdem)
Şifre
Eksik Etek (Kerem)
Ümit Milli Jerry (Sürmenaj`ın Adamı)
Gece Gündüz
Merhamet (Moskof Recep)
Yıldız Masalı
Selena
Sakarya Fırat
Doktorlar
Uygun Adım Aşk

Oynadığı Sinema Filmleri:

Müslüm sinema filminde başarı ile rol almıştır. Bir açıklamasında kendisini en fazla zorlayan karakterlerden birisi olduğunu belirtmiştir. Müslüm Gürses çok sevdiği, saygı duyduğu ve sıkça da dinlediği sanatçıdır. Ağlamaktan oynayamadıkları sahneler olduğunu, hatta sete ara vermek zorunda kaldıkları günleri yaşadıklarını dile getirmiştir.

Müslüm
Aşk Mahkumu
Ayva Sarı Nar Kırmızı
Emret Komutanım (Akrep Numan)
Çılgın Kanal
Recep İvedik 3
Keşanlı Ali Destanı (Manyak Cafer)
Koğuş Akademisi
Türk’ün Uzayla İmtihanı
Kaçak
Delisin! Delisin!
Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok
Daha
Dayı: Bir Adamın Hikayesi

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz