Turan Hançerli

Turan Hançerli hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, çalışmaları, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1975 yılında aslen Tokat’ın Almus İlçesi’nde dünyaya gelen Turan Hançerli, Tokat Ticaret Meslek Lisesi, ardından 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

2000-2001 İnşaat Sözleşmeleri ve Tahkim Ankara Üni. Bankacılık ve Ticaret Enstitüsü Lisans Üstü Sertifika. 2008 – 2010 yılları arasında ise Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Turan Hançerli iş deneyimi;

Kentkur Proje Danışmanlık Araştırma ve Taahhüt A.Ş
Hançerli Hukuk Bürosu – ANKARA 2001 – 2003 Hukuk Müşaviri
Hançerli Hukuk Bürosu – İSTANBUL 2007 yılından bu yana Avukat

2003 senesinde geçirmiş olduğu kaza nedeni ile % 95 oranında engelli ve 2 kol protezi kullandığı belirtilmektedir. Günümüzde Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte ve Denge ve Denetleme Ağı Koordinasyon Kurulu Üyesi’dir. Kas Hastalıkları Derneği başta olmak üzere bir çok sivil toplum örgütüne gönüllü olarak Avukatlık ve Danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Bugüne kadar, Engelli Hakları alanında 100’den fazla seminer ve panel sunumu yapmış, Dernek ve Engelliler adına gönüllü olarak onlarca dava takip etmiştir. Birleşmiş Milletler Ekonomik Sosyal ve Kültürel Hakları sözleşmesi kapsamında engelliler adına ilk ve tek gölge raporu sunan STK koalisyonu içerisinde görev alan Turan Hançerli, Deniz Hançerli ile evli, Deniz Hançerli ile evlidir, Asya ve Neşe isimlerinde iki evladı vardır. Orta seviyede Almanca, iyi derecede ise İngilizce bilmektedir.


Siyaset hayatı;

2012 – 2013 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Avcılar İlçesi İnsan Hakları Komisyonu Başkanlığı.
2014 Yerel Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Avcılar Belediye Meclis Üyesi. Hukuk Komisyonu, Engelliler ve Çevre Komisyonları başkanlığı.

31 Mart yerel seçimlerinde ise CHP’nin Avcılar Belediye Başkanlığına aday olmuştur. Günümüzde Avcılar Belediye Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz