Tunç Kökkaya

Tunç Kökkaya yaptığı röportajlarda anlattığı anıları, çalışmaları ve hayatı ile merak konusu olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tunç Kökkaya Kimdir?

1964 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Tunç Kökkaya uzun süre sanat camiasında asistan ve danışman olarak çalışmalar da bulunmuştur. Özellikle LGBT Dünyasına katkıları ile, Zeki Müren’in daha önce bilinmeyen hayatını sevenleri ile paylaşmış ve büyük bir ilgi görmüştür.

GZone Evdeyiz Aşkım İnstagram canlı yayınına katılmış anılarını, LGBTİ toplumuna dair gözlemlerini canlı yayında dile getirmiştir.

90’lı yıllarda işletmecilik ve danışmanlık yapan Kökkaya, çok sevdiği kişiler tarafından anane lakabı ile anılmaktadır. Anane lakabını kendisine Özgür Aras ve Deniz Akkaya vermiştir. Sebebini ise kendisi şu sözlerle açıklamıştır. Bir ailede en güvenilir kimdir, kime danışılır kim daha çok ilgili ve şefkatlidir diye düşünen Deniz Akkaya ve Özgür Aras’ın bu lakabını verme sebebinin bu olduğunu belirtmiştir. Ancak anane lakabını çok samimi olduğu kişilerin söylemesini tercih etmiştir.

Bir dönem Deniz Seki ile çalışmış, asistan ve danışmanlık yapmıştır. Asıl mesleki hayatına 1987 yılında 23 yaşında iken Taksim Talimhane’de 14 gece kulübünde iken başlamıştır. Daha sonra işletmecilik, danışmanlık ve asistanlık gibi görevlerde bulunmuştur.

Zeki Müren o yıllarda Taksim Talimhane’de bulunan 14 isimli bir gece kulübünde tanışmıştır. Tamamen gay bar olarak işletme, mekanı olan bara ilk zamanlar korka korka gittiğini, zamanla sık sık gittiğini ve bir süre sonra orada Zeki Müren ile tanıştığını belirtmiştir. O barda ayrıca Yıldırım Türker, Murathan Mungan ve Ferdi Özbeğen gibi ünlü isimlerden çok şey öğrenmiştir.

Zamanla kendi mekan ve işletmeciliğini üstlenmiş, bir gay kulübü olan Neo’un sahibi olarak hizmet vermiştir.

Tunç Kökkaya Kaç Yaşında Neden Öldü?

22 Nisan 2022 tarihinde 58 yaşında iken hayatı gözlerini yummuştur. Henüz ölüm sebebi hakkında net bir açıklama yapılmamıştır. Sosyal medya dünyası dışında hiç bir kaynakta ölümü ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır. Sosyal medya da bir çok paylaşımda ölüm sebebinin kalp krizi olduğu belirtilmekte, ancak herhangi bir resmi kaynaktan bu açıklama teyit edilmemiştir.

Cenk Eren, Işın Karaca ve Lale Elizabet Danielsson dahil bir çok ünlü isim sosyal medya hesaplarından taziye mesajları yayınlamıştır.


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz