Tunç Kayacı

0

Tunç Kayacı 1. ligin efendisi olarak anılmaktadır. Televizyon ekranlarında yayınlanan spor programlarında yaptığı yorumlar ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tunç Kayacı Kimdir?

Tunç Kayacı gazeteci, yazar. Fanatik yazarı, beınsports yorumcusu. Gazetecilik mesleğine 1987 senesinde Hürriyet Gazetesi Spor servisinde başlamıştır. İki abisi vardır. İki abisi Göztepespor, Şekerspor, Adanaspor ve Boluspor takımlarında forma giymişlerdir. Futbol kökenli bir ailede yetişmiştir. 4 kardeştir.

1995 yılından itibaren Fanatik Gazetesinde yazılı basın hayatına devam etmiştir. Görsel, işitsel, dijital ve yazılı basının tüm alanlarında aktif olarak görev almıştır.

Usta gazeteci özellikle Anadolu takımları ve alt liglerle kamp döneminden maçlara kadar yakından takip etmesi ile tanınmaktadır.
tunc kayaci3

Tunç Kayacı Nereli?

Tunç Kayacı Rize’lidir. Doğma büyüme ise İstanbul Kanlıca. Yapılan bir röportaj’da boğaz çocuğu olduğu sözlerine eklemiştir.

Tunç Kayacı Kaç Yaşında?

Tunç Kayacı 66 yaşındadır. Doğum tarihi 1957, doğum yeri İstanbul Kanlıca’dır.

Vatani görevini Yedek Subay olarak Hakkari’de tamamlamıştır. Spor Akademisi mezunudur.

Futbol ile her zaman iç içe olmuş, amatör olarak başladığı futbol hayatında 2.lig, 3.lig kariyeri bulunmaktadır. İyi bir sol ayak oyuncusu olduğunu, ama ilerleyen süreçte gazeteciliğin ağır bastığını belirtmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz