Tunç Elibol

Tunç Elibol aslen nereli? kimdir? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunudur. 2000 yılında mezun olmuştur. Üniversite eğitim döneminde Cine 5 kanalında mesleki kariyerine adım atmıştır. Ardından, Show Tv’de Spor Sayfası ve, Showspor gibi programları sunmuştur. Lig Tv’de Fenerbahçe muhabirliği yapmış, ayrıca sabah, öğle ve akşam kuşaklarında sunucu ve yapımcı gibi görevleri üstlenmiştir.

Daha sonra, TRT Spor’da Futbol Ateşi ve TRT 1’deki Şut ve Gol programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiş, TV8 de seslendirmeci olarak çalışmıştır. 2018 yılında ise FBTV Genel Müdürü olarak çalışmalarını sürdüren Elibol, 2015 yılının Ekim ayından beri, Deep Medya da yapımcı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2012 yılından beri ise İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Fenerbahçe‘de FBTV Acun Ilıcalı‘ya emanet edilmiştir. Tunç Elibol, İhsan Topaloğlu’nun yerine genel müdürlük görevine atanmıştır. 22 yıllık gazetecilik, yapımcılık ve sunuculuk deneyimine sahiptir.

Fenerbahçe taraftarı olan usta isim ayrıca sık sık Akhisarspor’un galibiyetlerini kutlamaktadır. Kutlama sebebi ise aslen ve memleketi olduğu içindir. Tunç Elibol baba tarafından aslen Manisa Akhisar’lıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz