Tülin Ece

Tülin Ece Yazkan 2021 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Evlilik Hakkında Her Şey isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Güzel oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tülin Ece Kimdir? Nereli?

1991 yılının Şubat ayında dünyaya gelen güzel oyuncu doğma büyüme aslen İstanbul’ludur. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitiminin ardından, Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından, oyunculuk dünyasına giriş yapmış ve ilk dizi oyunculuk deneyimini Yılanların Öcü isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.

Ekran severler tarafından rol aldığı Sefirin Kızı isimli dizide canlandırdığı Menekşe karakteri ile hatırlanmaktadır. Ayrıca daha önce Ufak Tefek Cinayetler ve Bodrum Masalı dizilerinde de rol almıştır. 2021 yılında dahil olduğu Evlilik Hakkında Her Şey adlı dizi de Güneş karakterini üstlenmiştir. Dizide ayrıca Mila Kasarcı, Rüzgar Doruk Özmil, Gökçe Bahadır, Sarp Akkaya, Yiğit Kirazcı, Gökçe Eyüboğlu, Fırat Altunmeşe, Emine Ada Sezer, Bertan Asllani, Cevdet Arıcılar, Esma Yılmaz, Emine Ada Sezer, Erdal Küçükkömürcü ve Sumru Yavrucuk gibi isimler de rol almıştır.

Tülin Ece Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.62 cm, kilosu 45, burcu balık, saç rengi kumral, göz rengi ise yeşil’dir. 2021 yılı itibariyle güzel oyuncunun yaşı 30’dur. Resmi instagram hesabını @tulinece_ kullanıcı adı ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 154bin civarındadır. Önem Günal Management bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Tülin Ece Oynadığı Diziler:

Sefirin Kızı – (Menekşe)
Bodrum Masalı (İpek)
Ufak Tefek Cinayetler (Merve’nin Gençliği)
Kırlangıç Fırtınası (İnci)
Yaz’ın Öyküsü (Öznur)
Yılanların Öcü
Evlilik Hakkında Her Şey (Güneş)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz