Tuğkan Gönültaş

4

Tuğkan Gönültaş Karınca Çiftliğim video kanalı ile ciddi bir takipçi sayısına sahiptir. Bizimde takip ettiğimiz başarılı youtuber hakkında ise tüm takipçileri hakkında bir çok sorunun cevabını merak etmektedir. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Tuğkan Gönültaş, Yeditepe Üniversite Endüstri Ürünleri ve Tasarımı Bölümü mezunudur.

Bir süre yurt dışında yaşamış ardından kendisine ait tekstil markasını oluşturarak iş dünyasına giriş yapmıştır. Askerlik görevinin ardından oyunculuk ile ilgilenmiş tiyatro eğitimi almıştır.

Twitch üzerinden Elraenn ismi ile yayın hayatına adım atmış uzun süredir ise profesyonel olarak Mount & Blade gibi bir kaç oyunu üst seviyelerde oynadığı belirtilmektedir.

Tuğkan Gönültaş hobiye başlangıcı, Youtube hayatı;

Çok küçük yaşlardan itibaren egzotik hayvanlara karşı olan ilgisi ilerleyen yıllarda hobinin de ötesine geçmiştir. Günümüzde 340 Bin’in üzerinde Youtube kanalı Karınca Çiftliğim de abone sayısına sahiptir. Karınca Çiftliğim kanalında ilk dönemlerde karıncalar ile ilgili bilgi paylaşımı yapmış olsa da, ilerleyen dönemlerde birbirinden farklı bir çok farklı egzotik hayvanı besleyip onların videolarını kayıt etmeye başlamıştır. Karınca türlerinin yanı sıra yasal ve CITES belgesi alabildiği ve tehlikeli olmayan ve tecrübe sahibi olduğu tüm canlıları beslemektedir.

Kurmuş olduğu deniz akvaryumu ve bitki akyaryumundan beslediği, piton, tarantula türleri, yılan türleri, çiyan, kurbağa vb. bir çok farklı tür ile takipçileri tarafından ilgi ile izlenmektedir. Özellikle besleme yaparken çekmiş olduğu videolarda afiyet olsun kardeşim, dostum ve arkadaşım gibi hayvanlara seslenmesi ise onlara ne kadar değer verdiğini ve samimi olduğunu göstermekte videolara ayrı bir keyif katmaktadır.

Videoları yayınlamasındaki amacı ise ülkemizde hayvanlara özellikle sürüngen ve egzotik türlere olan ön yargının, yanlış bilgilerin giderilmesidir. Doğru bilgileri insanlara aktarmak ve dünya çapında yaygın olan bu hobinin sorumluluk duygusunu kazandırmaktır.

Hobi olarak yaptığı paylaşımların ardından özellikle bir çok canlıya karşı ön yargılı olan insanlarında fikirlerinde, düşüncelerinde ve bakış açılarında önemli bir değişiklik olması onu oldukça mutlu etmektedir. Karınca Çiftliğim ile tanışmadan önce insanların örümcekleri, akrepleri vb türleri görür görmez öldürmeleri. Daha sonra ise günümüzde onları artık yakalayıp doğaya saldıklarını açıklamaları da yaptığı işin ne denli önemli olduğunun göstergesidir.

Tuğkan Gönültaş baba tarafından aslen Ağrı’lıdır, ancak İstanbul’da doğmuş ve yetişmiştir. Boyu 1.89 cm’dir, özellikle göz rengi ve yakışıklılığı ile de videolar da ayrıca ilgi çektiği bir gerçektir. Son olarak en çok merak edilen sevgilisi var mı? varsa kimdir? sorusunun cevabına maalesef ulaşılamamıştır.

4 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz