Tuğba Yurt

Tuğba Yurt Dünya Hevesi isimli şarkısını duyurdu. Başarılı isim hakkında hayranları tarafından merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Tuğba Yurt Kimdir?

Tuğba Yurt şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı. Halil Yurt ve Rezzan Yurt çiftinin çocuğu olarak, 2 Eylül 1987 tarihinde Belçika’da dünyaya gelmiştir.

11 yaşından itibaren Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Batı Müziği eğitimi almıştır. Ayrıca uzun yıllar Bursa Senfoni Orkestrası’nda Viyola çalmış ve yurt dışında çeşitli konserlerde farklı orkestralar ile görev almıştır.

6 Aralık 2013 tarihinde 3 Adım Müzik etiketi ile yayınlanmış olan Aşk’a Emanet isimli ilk albümünü müzik severleri ile buluşturmuştur. Çıkış parçası Ağır Yaralı Lara Sayılgan yönetmenliğinde klip olarak hazırlanmıştır.
tugba yurt6 jpg

Tuğba Yurt Nereli?

Tuğba Yurt baba tarafından aslen Bursa, Gemlik nüfusuna kayıtlıdır.
30 Nisan 2014 tarihinde Sezen Aksu ve Uzay Heparı ortak imzası taşıyan Sakin Ol şarkısına Doğukan Manço ile birlikte single çalışması yaptı. Klibin yönetmenliğini Kemal Başbuğ üstlenmiştir. Kardeş Payı dizisinde oynayan Ahmet Kural, Murat Cemcir ve arkadaşları klipte yer almış, klip 2014 yılında Türkiye’de 100 Milyon izlenmeyi aşarak en çok izlenen video klipleri arasında yer almıştır.

Ardından 2 Eylül 2014 tarihinde Aşk Sanmışız şarkısını kendine has bir şekilde yorumlamış, 2015 te ise söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait Oh Oh isimli şarkıyı DMC etiketi ile yayınlamıştır. Bu şarkının klibi İstanbul, Beykoz Kundura Fabrikası’nın içerisindeki çekilmiştir. 2015 yılının Aralık ayında ise Aklımda Sorular Var isimli single çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur.

Tuğba Yurt Boyu, Kaç Yaşında?

Tuğba Yurt 36 yaşında ve 1.63 boyundadır. Doğum tarihi 2 Eylül 1987, burcu ise başak.

Uzun süredir sevgilisi Burak Tanrısever ile mutlu birlikteliğinin sürdüğünü belirtebiliriz.

Tuğba Yurt albümleri;

Sakin Ol (feat. Doğukan Manço), Aşk Sanmışız, Oh Oh, Aklımda Sorular Var, Aşk’a Emanet, Destur, Aklımda Sorular Var (İlkan Günüç Remix), Güç Bende Artık, İnceden İnceden.

Resmi instagram hesabı @tugbayurt ‘dur. Günümüz itibariyle 1,9Mn civarında takipçi sayısına sahiptir.
tugba yurt7 jpg

4 Yorumlar

  1. Gemlik’te yıllarca komşumuzdu rahmetli babası Halil abi, emlakçıydı yan tarafımızda. abisi erman. Ne günlerdi hoplayıp zıplardı Tuğba mağazamın içinde. Nereden nereye!

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz