Tuba Torun

0

Tuba Torun hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılında dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Tuba Torun, Kurumsal ve Uluslararası Hukuk dahil, çeşitli alanlarda avukatlık yapmıştır. Günümüzde de İstanbul Barosu’na bağlı olarak mesleğini sürdürmektedir.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği avukatı, Sosyal Haklar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Çocuk Hakları Koordinatörü, Kadın Meclisleri ve Kadın Adayları Destekleme Derneği üyesidir. Özellikle kadın ve çocuk hakları, insan hakları üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Ayrıca günümüzde Gazete Duvar’da güncel konular üzerine yazmakta, Hukuki Haber’de ise hukuki makaleler kaleme almaktadır.

İnsan Hakları Savunucusu, Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi, İstanbul 1. Bölge 27. Dönem Milletvekili adayı, İnsan Hakları aktivisti olarak tanınmaktadır.

Çalışma Alanları; Aile Hukuku, Ceza Hukuku, Ticaret Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Fikri Mülkiyet ve Bilişim Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Sigorta Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Kentsel Dönüşüm Hukuku.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz