Tuana Tezsay

0

Tuana Tezsay son dönemlerde sosyal medya dünyasının en fazla merak edilen fenomen isimlerindendir. Kaç yaşında? aslen nereli? hangi okulda okuyor? evli mi? kısaca hakkında merak edilenler, hayatı ve biyografi bilgileri.

1998 yılının Temmuz ayında Sakarya’da dünyaya gelmiştir. Aslen Sakarya Adapazarı doğumlu olan ünlü isim 10. sınıfta iken Melis Metehan ile kaynaşmış o günden itibaren hiç ayrılmamışlardır. İlerleyen süreçte İstanbul’a taşınmışlardır, günümüzde yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Sosyal medya hesabı instagram da oldukça popüler olan Tezsay son dönemlerde özellikle makyaj videoları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Televizyon ve sosyal medya dünyasının ünlü isimlerini ve tiplemelerini makyaj ile birlikte canlandırmaktadır. Yaptığı makyajların ardından kısa bir süre taklitlerini de yaparak ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Tuana Tezsay ‘ın ünlüleri;

Ünlü isim bugüne kadar Makbule, Amy Winehouse, Michael Jackson, Şahika, Billie Eilish, İsmail Yk, Ezhel, Pembe, Nairobi, Murat Övüç, Matmazel, Türkan Şoray ve Filiz Akın isimlerin makyajlarını yapmıştır. Gelecek süreçte bir çok ünlünün makyajını da yapmaya devam edeceği görünmektedir.

Tuana Tezsay, İstanbul Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde eğitim hayatını sürdürmektedir. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 326bin civarındadır. Burcu yengeç’tir, maalesef henüz boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır. 2019 yılında yayınlamış olduğu bir video’da erkek arkadaşının, yani sevgilisinin olmadığını dile getirmiştir. Youtube video kanalında ki abone sayısı ise günümüz itibariyle 4,21 B civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz