Toygan Avanoğlu

Toygan Avanoğlu 2018 yılında Meleklerin Aşkı dizisinde canlandırdığı Necmettin karakteri ile izleyiciler tarafından yine tam not almıştır. Başarı oyuncu hakkında aslen nereli? boyu, kilosu ve hayatı gibi bir çok soru da merak konusu.

1979 yılının Eylül ayında dünyaya gelen Toygan Avanoğlu, Terazi burcudur. İzmir doğumludur, ancak baba tarafından aslende İzmirli’midir bilinmemektedir. Boyu 1.89 cm, kilosu ise 88’dir.

Toygan Avanoğlu Oyunculuk kariyeri başlangıcı;

Oyunculuk dünyasına hiç beklenmedik bir anda giriş yapmıştır. Eski bir Milli Basketbolcu olan Toygan Avanoğlu’nun babası Mühendis aynı zamanda, Türk Sanat Bestekarıdır. Annesi ise Öğretmen, onunda sesinin çok güzel olduğunu aktarmıştır. Babasının vefatından önce Müjdat Gezen’de Şan Dersleri almış, vefatının ardından ise oyunculuğa adım atmıştır. Anne ve babasının belirli sebeplerden dolayı meslekleri dışında ki hayallerini gerçekleştiremediklerini, o nedenle kendisine bunun miras gibi olduğunu ve onların hayallerini gerçekleştirmek için oyunculuğa adım attığını dile getirmiştir.

İlk oyunculuk deneyimini Düşman Kardeşler isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Bir arkadaşı’nın dizi yönetmenine Avanoğlu’nun önermesi ile deneme çekimlerinde katılmıştır. Ancak yönetmen olmadı demiş, bunun üzerine Toygan Avanoğlu sette daha iyi oynarım demiş ve rolü kapmıştır.

Bugüne kadar oynadığı dizi ve sinema filmleri;

Kanal-i-zasyon, Düşman Kardeşler, Kedi özledi, Güzel Köylü, Hanım Köylü, Hayati Tehlike, Ayla: The Daughter of War, Babası, Deli Aşk, Yol Arkadaşım ve Meleklerin Aşkı.

Oyunculuğun yanı sıra müzik ile de iç içe olan oyuncu’nun sözü ve müziği kendisine ait 35 kadar bestesi vardır. Bir diğer hobisi ise yazmaktır. Fantastik filmleri çok sevmekte özellike X-Men hayranı olarak Logan’ı çok beğenmektedir. Ayrıca Fight Club filmini defalarca izlemiştir. Hayatında spor ise olmazsa olmazları arasındadır. Tenis, basketbol, kayak ve okçuluk gibi bir çok spor ile ilgilenmektedir. Diğer bir yandan motosiklet tutkunudur.

Tam bir Cem Yılmaz hayranı olduğunu da her fırsatta dile getirmektedir.

Eşi kim? evli mi? sevgilisi kim? soruların cevaplarına bekar olduğunu belirtebiliriz. Ancak günümüz itibariyle sevgilisi varmı? sorusunun cevabı bilinememektedir.

2018 yılı itibariyle resmi instagram hesabında 116 Bin takipçisi bulunmaktadır. Komedi dünyasının günümüzde ve gelecek bir çok projesinde en önemli isimleri arasında yer alacağı canlandırdığı ve oynadığı projeler ile göz önüne serilmektedir.

1 Yorum

  1. O ARKADAŞ KONYA OCAK AYI DOĞUMLUDUR.BASKET OYNADIĞI DOĞRUDURDA MİLLİ OLDUĞU TEKYER OLSA OLSA MARMARA BEDEN EĞTİMİ BÖLÜMÜDÜR. YALAZALIKLA NE KADAR KARİYERİNE DEVAM EDEBİLECEĞİ BELKİDE TÜRKİYENİN YOZLAŞMA DURUMUYLA DOĞRU ORANTILIDIR.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz