Toprak Sağlam

Toprak Sağlam Kahraman Babam dizisinde Gönül karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Güzel oyuncu hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Toprak Sağlam Kimdir? Nereli?

1985 yılının Ekim ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu İstanbul doğumludur. Baba tarafından ise aslen Trabzon’ludur. Annesi ev hanımı Handan Sağlam, babası ise Ressam Şakir Sağlam’dır. Vermiş olduğu bir röportaj’da Karadenizli ve Laz olduğunu dile getirmiştir. Müjdat Gezen Sanat Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden 1.likle mezun olmuştur. 11 sene gibi uzun bir süre halk dansları ile ilgilenen oyuncu, 2009 senesinde Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi olmuştur.

Henüz 2 yaşında iken masanın üzerine çıkıp saç fırçası ile şarkı söylediğini, konservatuvar öncesinde şan ve nota eğitimi aldığını belirtmiştir. 13 yaşında iken profesyonel anlamda oyunculuk yapmaya başlamıştır. Müzik ile de iç içe olan güzel sanatçı 2017 yılında Can Yarası isimli ilk single albümünü müzik severler ile buluşturmuştur. 2020 yılının Mayıs ayında ise DMC etiketi ile “Gitme” isimli tekli çalışması yayınlanmıştır. Şarkının söz ve müziği kendisine aittir. Yaşasaydı Kazım Koyuncu ile düet yapabilmeyi çok istediğini belirten ünlü isim, Hayko Cepkin ile de düet yapabileceğini sözlerine eklemiştir. Hayatında her dönem dans ve müzik olmuştur. Gitar çalmayı öğrenmeye başladıktan sonra şarkı sözü yazmaya da başlamıştır.

Toprak Sağlam Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.74 cm, kilosu 56, burcu ise terazi’dir. 35 yaşındadır. @topraksaglamofficial olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 70,9bin civarındadır. Toprak Sağlam Selin Kök Management bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Kendisine kısa kısa sorulan sorulara cevapları. Tüm zamanların en iyi filmi Avatar. Herkese tavsiye edeceği kitap Metin Hara – Yol. En çok kullandığı kelime Anladın mı?. En çok gitmek istediği ülke Küba. Sıkı bir Beşiktaş taraftarıdır.

Oynadığı Diziler:

İlk Göz Ağrısı, Karınca Yuvası, Kuzey Rüzgarı, Güvercin, Dantel, Hicran Yarası, Yerden Yüksek, Osmanlı Tokadı, Ekmek Teknesi, Bodrum Masalı (Gözde), Fatih (Bizans İmparatoriçesi Teodora) ve Kahraman Babam (Gönül) gibi bir çok projede yer almıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz