Tolga İskit

0

Tolga İskit Barbaroslar Akdenizin Kılıcı adlı dizide Cafer karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Usta oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tolga İskit Kimdir?

Oyuncu, tiyatrocu aynı zaman Öğretim Üyesi olarak çalışmalarını sürdüren Dr. Tolga İskit, 1984 İstanbul doğumludur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü mezunudur. Daha sonra aynı üniversite bünyesinde Güzel Sanatlar Enstitüsü Sanatta Yeterlik Programını tamamlamıştır.

İzmit Şehir Tiyatroları, İkinci Kat ve Yolcu Tiyatro topluluklarında oyuncu olarak yer almıştır. Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Oyunculuk Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdüren Tolga İskit, 2017 yılında Joko’nun Doğum Günü adlı tiyatro oyunundaki performansı ile Yılın Erkek Oyuncusu seçilmiştir.

2021 senesinde TRT 1 ekranlarında yayınlanan Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı isimli dizinin oyuncu kadrosunda Cafer karakteri ile yer almıştır. Dizi de ayrıca Ulaş Tuna Astepe, Caner Topçu, Gülcan Arslan, Engin ALtan Düzyatan, Bahadır Yenişehirlioğlu ve Serpil Özcan gibi isimler de rol almıştır.

Tiyatro Oyunları:

Kalabalık Duası – 2020
Daha İyi Günlerimiz Olmuştu – 2019
Maraton – 2018
Joko’nun Doğum Günü – 2016

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz