Tıvorlu İsmail

Tıvorlu İsmail uzun süredir seslendirdiği şarkıları ile ilgi odağı olmaya devam ediyor. Hakkında ise müzik severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tıvorlu İsmail Kimdir?

Tıvorlu İsmail fenomen kimliğinin yanı sıra seslendirdiği şarkılar ile müzik dünyasında da tanınan bir isimdir. Seslendirdiği birbirinden ilginç şarkıları ile internet dünyasından ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. 1973 yılında dünyaya gelmiştir, bazı kaynaklarda ise 1963 olduğu belirtiliyor.

Tıvorlu İsmail Nereli?

Tıvorlu İsmail aslen Şırnak, Beytüşşebap İlçesine bağlı Tıvor Köyündendir. Tıvor neresi, nereye bağlı sorusunun cevabı Şırnak Beytüşşebap.

Tıvorlu İsmail Gerçek Adı Nedir?

Tivorlu İsmail’in gerçek ismi İsmail Aşkan’dır. Uzun yıllar Şırnak Beytüşşebap’ta yaşamış daha sonra Mersin’e taşındığı belirtilmiştir. Ayrıca resmi instagram ve facebook hesabı üzerinden de yaptığı paylaşımlar üzere pazarcılık işi ile de ilgilendiği görülüyor.

Ciwan Haco’nun ‘Se se’ parçasını değişik ritimlerle okumuş kısa süre içinde, internete yüklediği video ile sanal alemde milyonlarca hayran kitlesine ulaşmıştır. Şırnak bölgesinde büyük beğeniyle karşılanırken, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki aşiret düğünlerine de davet edilmekte.

Başarılı isim kendi memleketi dahil çevredeki farklı illerden de bir çok konser, düğün vb. etkinlik için davet almaktadır. Hela Vela Velvela aaaa isimli şarkı ile meşhur olmuştur. Resmi sosyal medya hesaplarında iletişim için Tivorlu ismail’in menajeri aracılığı ile konser vb. etkinlikler için davetlere katılmaktadır.

Mardin, Hakkari ve daha bir çok ilde etkinlik ve konserlere katılan Tıvorlu İsmail, Mehmetçiklerimize, askerimize de olmak üzere, Kamu kuruluşları tarafından düzenlenen etkinlik ve konserlere her daim gitmektedir. Çakal, Remix, imdat, hela vela, ballı ballı, she from italy, ayağında kundura, aaaa, edit, kinem gibi şarkıları ile büyük beğeni toplamıştır. Ayrıca neşeli karakteri, sahnedeki enerjisi ile neşe saçan Tıvorlu, zaman zaman küçük kazalara da esir olmakta. Sahneden düşüyor, hayranları tarafından omuzlara alınıyor, havalara fırlatılıyor.

En son, Beytüşşebap ilçesindeki Kato Dağı eteklerinde açılan kapalı yüzme havuzunda Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından etkinlik düzenlenmiş ve Tıvorlu orada da konser vermiştir. Konserde halaylar çekilmiş, Türkçe, Kürtçe ve Karadeniz yöresine ait şarkılar seslendirildiği etkinlikte öğrenciler, yöresel kıyafetleriyle çiğ köfte yoğurup misafirlere ikram etmişlerdir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz