Timur Yılmaz

Timur Yılmaz hakkında merak edilen kaç yaşında? doğum yeri neresi? mesleki kariyeri gibi soruların cevapları. kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Akdeniz Fen Lisesi ardından Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Almanca ve İngilizce bilen Dr. Timur Yılmaz mezuniyetin ardından ilk olarak mecburi hizmet yeri olan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atanmıştır. Ardından Yaşma Hastanesi ve Anadolu Hastanesi’nde çalışmıştır. Günümüzde ise yaşantısını Antalya’da sürdüren Dr. Timur Yılmaz Uncalı Meydan Hastanesi bünyesinde Nöroloji Uzmanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Sağlık dünyasındaki hizmetlerinin yanı sıra, sinir bilimi yolcusu, tedx konuşmacısı, kung fu talebesi, kitap yazarı, film oyuncusu, dj, danışman senarist ve köşe yazarı’dır. Tüm bu kimliklerini Dr. Deli isimli YouTube kanalı ile birleştirmiştir.

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, Uluslar Arası Bilim Üniversitesi gibi akademik kurumlarda söyleşiler de veren ünlü Yılmaz evlidir ve bir kızı vardır. Almanya doğumludur ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz