Teya Dora

Teya Dora son dönemlerde tüm dünyanın yanı sıra Türkiye’de de oldukça popüler olmaya başladı. Genç şarkıcı hakkında merak edilenler, kısaca müzik kariyeri, albümleri, şarkıları, biyografi ve hayatı.

Teya Dora Kimdir?

Teya Dora şarkıcı, besteci, müzisyen, rap sanatçısı. Farklı tarzı, sesi ve müziği ile dikkat çeken Teya’nın gerçek ismi Teodora Pavlovska’dır.

İlkokul ve Ortaokul eğitimini doğup büyüdüğü memleketi’nde tamamlamış ardından müzik okulu Vojislav Vučković’in piyano bölümünü Belgrad’ta tamamlamıştır. Aynı zamanda Profesör Ilona Kantor ile solo şarkı söylemeye başlamış, o dönemde beste yapmaya başlamışıtr. Çok erken yaşta çeşitli etkinliklerde sahne alan güzel isim 2005 yılında acapella şarkısı için Belgrad Şehri’nin Altın Sireni Ödülünü kazanmıştır.

Teya Dora Nereli?

Teya Dora aslen Sırp asıllı, Sırbistan doğumludur.

Teya Dora Kaç Yaşında?

Teya Dora 30 yaşındadır. Doğum tarihi 24 Aralık 1992, burcu yay, doğum yeri Sırbistan.
Teya Dora6 jpg
Amerika Boston’da Berklee College of Music’te burslu olarak eğitimini sürdüren Teodora Pavlovska, şarkı yazarlığına ilgi duyduğu için Berklee’de o bölüme kayıt olmuştur. O dönemde öğretmeni Sydah Garrett (Michael Jackson’ın Man in the Mirror şarkısının yazarı) ve müzisyen Charlie Puth ile aynı sınıfta eğitim görmüştür.

2014 senesinde eğitimini tamamlayan Teodora Pavlovska, çalışmalarına ve hayatına New York’ta devam etmeye karar vermiştir. O dönemde ve çalışmaları sırasında, aralarında Grammy Ödülü kazananlar da dahil olmak üzere çok sayıda müzisyen vokal seslendirme yapmıştır. Günümüzde Amerikalı yapımcı arkadaşı Gerard Barnes ile işbirliği yapan Teodora Pavlovska, müzik prodüksiyon şirketi ARKTKT Publishing’te çalışmakta TV reklamları, diziler ve filmler için şarkılar yazmakta ve müzikler bestelemektedir.

20118 yılında yazdığı Nema limita şarkısını bestelediği Nikolija ile işbirliğine devam etmiştir. Kısa süre içinde ciddi bir çıkış yakalayan sanatçı, 2019 yılının Nisan ayında ise Yin & Yang albümünün başlık parçasını da bestelemiştir. Temmuz 2019’da yayınlanan Dođi mami ile Cobi şarkısını yazdığı Nataša Bekvalac ile de şarkıyı seslendirmiştir.

Teya Dora Boyu, Kilosu

Teya Dora 1.63 boyunda ve 59 kilodur.

Resmi instagram hesabı @iamteyadora resmi tiktok hesabı ise @iamteyadora ‘dır.
Teya Dora7 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz