Tayyibe Merve Çakar

Tayyibe Merve Çakar Zafer Partisi İstanbul Milletvekili Adayı. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tayyibe Merve Çakar Kimdir?

Tayyibe Merve Çakar Zafer Partisi İstanbul 1. Bölge 28. Dönem Milletvekili Adayı. Zafer Partisi’nde İlçe Başkanlığı, Üst Kurul Delegeliği yapmış ve Milletvekili Adayı olmuş bir isimdir.

Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından özel sektörlerde çeşitli firmalarda çalışmıştır. 2022 yılının Mayıs ayında Zafer Partisi üyesi olmuş, Zafer Partisi Yalova Merkez İlçe Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Milletvekili adaylığı için görevinden istifa etmiş ve 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Zafer Partisi İstanbul 1. Bölgeden aday gösterilmiştir. Ancak seçilememiştir.

Zafer Partisi 26 Ağustos 2021 tarihinde Ümit Özdağ tarafından kurulmuştur. 28 Kasım 2023 tarihinde resmi sosyal medya hesabından Zafer Partisinden istifa ettiğini belirtmiştir. Açıklaması ise şu şekildedir.

“Yakın çevremle yapmış olduğum istişareler sonucu, İlçe Başkanlığı, Üst Kurul Delegeliği ve Milletvekili Adaylığı görevlerinde bulunduğum Zafer Partisi’nden, uğradığım mobbing nedeniyle üzülerek istifa ediyorum. Güzel anlar yaşadık, güzel dostluklar edindik, baki kalması tek temennim.”
tayyibe merve cakar jpg

Tayyibe Merve Çakar Nereli?

Tayyibe Merve Çakar Yalova doğumludur. Aslen ise Bulgaristan Türkü olan Çakar’ın, babası ve dedesi Bulgaristan’dan Altınova ilçesinin Geyikdere köyüne göç etmişlerdir.

Tayyibe Merve Çakar Kaç Yaşında?

Tayyibe Merve Çakar 30 yaşındadır. Doğum tarihi 16 Ocak 1994, burcu ise oğlak.

Resmi twitter hesabı @mervecesuu, resmi instagram hesabı ise @mervecesuuu ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz