Taylan Yıldız

Taylan Yıldız İnternetçi Abi lakabı ile tanınmış, siyaset dünyasının merak edilen ismidir. Kendisi politikacı ve yönetici olarak tanınır. Kısaca hakkında bilinmeyenler hayatı ve biyografi bilgileri.

Taylan Yıldız Kimdir?

Taylan Yıldız, şu an 41 yaşında. İyi Parti üyesidir. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde genel başkan yardımcısı unvanıyla yer alarak muhalefeti desteklemekte. Lisans öğretimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. Ardından yüksek lisans öğrenimini Massachusetts Üniversitesi’nde tamamlamasının peşi sıra Stanford Üniversitesi’nde doktora eğitimini sürdürdü.

Babası doktor, annesi ise röntgen teknisyenliğidir. Kendisi yönetici ve siyasetçidir. İşletme doktorası Google şirketi tarafından keşfedildi. Daha sonra önemli şirketlerin CIO ve CMO denginde ki yöneticilerine danışmanlık görevi üstlendi. Kendisinin Google şirketinde 3 tane patent başvurusu vardır.

Meral Akşener’in çağrısı ile Türkiye’ye dönme kararı aldı. 30 milyar dolar geliri olduğu biliniyor. 2017 yılında siyasetçi Meral Akşener ile tanışmasıyla siyaset dünyasında dönüm noktası kazandı.

İnternet ihtiyacı üzerine pek çok proje gerçekleştirdi. Bunlardan birisi İstanbul’da ki metrolar içerisinde internet kullanımıydı. Bununla da kalmayan Taylan Yıldız, ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımında bulunarak eğitimlerini katkı sağladı.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz