Taylan Özgür Ölmez

Taylan Özgür Ölmez hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? albümleri, eğitimi, müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1979 yılında dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini Tunceli Ovacık’ta tamamlamış ardından İstanbul’a yerleşerek Ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır.

Lise döneminde ASM Müzik okulunda bağlama eğitimi almıştır. 1995 senesinde arkadaşları ile birlikte Grup Özgür Deniz isimli bir grup kuran Taylan Özgür Ölmez İstanbul Beyoğlu’nda türkü barlarda sahne almaya başlamıştır. 3 sene Pera Güzel Sanatlar Akademisinde sinema atölye ve oyunculuk eğitimi almıştır.


2007 yılında ilk solo albümü Nihayet’i müzik piyasasına sürmüş, 2014 yılında ise ikinci solo albümü DEM ile müzik kariyerini sürdürmüştür. Seslendirdiği Haydar Haydar, Karlı Dağlar Karın Almış Karınan, Dostum Dostum, Vay Vay Dünya, Ömür Törpüsü, Buldular Beni, Minnet Eylemem, Aman Tabib, Halepçe ve Kara Gözler gibi bir çok eser ile müzik severler tarafından büyük beğeni ile dinlenmektedir.

Türk Halk Müziği’nin dünya’da ve Türkiye’de daha geniş kitlelere duyurulması için çalışmalarını tüm hızı ile sürdüren başarılı isim, aslen Tunceli Ovacık, Ziyaret Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Evli olan başarılı sanatçının Ali Miran isminde bir oğlu vardır.

2019 yılında Mucize Doktor isimli dizinin başrolünü üstlenen ve oyunculuk dünyasının başarılı isimlerinden olan Taner Ölmez‘in abisidir. Kardeşi Tanez Ölmez Mucize Doktor dizisinde Ali Vefa karakterini canlandırmıştır. Taylan Ölmez müzik dünyasında, kardeşi ise oyunculuk dünyasında başarılı çıkışlarını sürdürmüşlerdir.

Son olarak koyu bir Beşiktaş taraftarı olduğunu da belirtebiliriz. 2015 yılında Tek Aşkımız Beşiktaş isimli tekli single çalışmasını seslendirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz