Tayfun Talipoğlu

0

Tayfun Talipoğlu televizyon yapımcısı, sunucu ve gazeteci kimliği ile uzun senelerdir ekranlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tayfun Talipoğlu Kimdir? Nereli?

1962 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen başarılı isim aslen Kars’lıdır ve Kars doğumludur. İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu’nda, Ortaokulu Eskişehir ve Liseyi Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1983 senesinde mezun olmuştur. Geçmiş yıllarda kargoculuk ve orkestra solistliği gibi bir çok meslekte bulunmuştur. Daha sonraları ise muhabir olarak Milliyet Gazetesi’nde çalışmaya başlamıştır. Tayfun Talipoğlu akabinde, Star Tv’de, sonra Atv’de haber muhabiri olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Kitapları:

Benim Yolum, Ne Çoktular Ne Kadar Çocuktular, Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi, Çoluk Çocuk Yazıları, Eşekle Gelen Aydınlık yayınlanmış kitaplarıdır. Yol Hikaye, Seyyah ve Bam Teli Yol Müzikleri adlı şiir ve türkü kasetleri de vardır.

Haziran 2008’den itibaren TRT-1 de Bam Teli programının yanı sıra Nasılsınız isimli bir tartışma programını hazırlayıp sunmuştur. Unicef Türkiye Milli Komitesi’nin ortak karar alarak atadığı tek Unicef İyi Niyet Elçisidir ve UNİCEF’e birçok katkıda bulunmuştur. Tayfun Talipoğlu 2011 yılında Tv8’de Bamteli adlı programa tekrar başlamıştır. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimler için CHP’den Aydın Milletvekili adayı olmuştur.

Tayfun Talipoğlu Neden Öldü?

2017 yılında yaşadığı İzmir’de ki evinde fenalaşmış ve hastaneyi kaldırılmıştır. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen 54 yaşında iken 21 Mart 2017 tarihinde hayata gözlerini yummuştur. Yapılan açıklamada kalp krizi geçirdiği bu nedenden dolayı yaşamını yitirdiği belirtmiştir. Oğlu Candaş Talipoğlu babasının 3. kez kalp krizi geçirdiğini, daha önce stent takıldığını ancak aralıklarla üst üste gelince kalbinin buna dayanamadığını dile getirmiştir.

İlginizi Çekebilir :   Hıncal Uluç

Resmi twitter hesabında şu ifade yer almaktadır. “Bir yol bir yola, yollar insana ulaşıyorsa, yol da bizim yolcu da.”

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz