KimNereli.net

Tayfun Selen

Tayfun Selen Kimdir?

Tayfun Selen
Gerçek adı: Tayfun Selen
Doğum Tarihi: 1970 (50 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli (Tülin Selen ile)
Meslek: Belediye Başkanı Mimar Siyasetçi Yeminli Mali Müşavir
Mezuniyet: İstanbul Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Tayfun Selen Kimdir? Nereli? Hayatı ve Biyografisi

Tayfun Selen hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Amerika’ya gittiği dönemde büyük zorluklar yaşamış, ilk haftalar, aylar sonucu benzin istasyonunda başlayan serüveninin 8 aylık sonunda bir mimarlık ofisinde çizim elemanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2008 yılında istatistiksel verileri kullanarak üretimde hata oranını azaltmak ve iş proseslerini geliştirme ile ilgili olan Six Sigma Siyah Kuşak sertifikasını almış ve ilerleyen yıllarda Yeminli Mali Müşavir olmuştur. Bulunduğu bölgenin İmar komisyonuna dönemin Demokrat Partili Belediye Başkanı tarafından atanmış ortalama 5 sene çalışmış ve daha sonra Cumhuriyetçi Partiye kayıt olmuştur.

Tayfun Selen eğitim hayatı;

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra New Jersey’deki Montclair State University’de işletme alanında yüksek lisans yaptı, Lincold Educational Services isimli okulun yönetiminde Kıdemli Başkan yardımcılığı görevini üstlendi.


Siyaset hayatı;

2013 yılında Cumhuriyetçi Parti’den eyalet milletvekili adayı olmuş ancak ön seçimi büyük bir farkla kaybetmiştir. Ama ön seçimi kazanan adayların seçimi kazanmaları için varını yoğunu ortaya koymuştur. 2014 senesinde Cumhuriyetçi Parti ilçe yönetimine giren Tayfun Selen 2015 yılında ise eyalet milletvekili adayı olmuş ancak bu kez az bir farkla kaybetmiştir. 2016 yılında ilçe başkanı, 2017’de Belediye meclisi üyesi, 2019 yılında ise belediye başkanı olmayı başarmıştır.

Amerika Birleşik Devletleri New Jersey eyaletine bağlı Chatham bölgesinin Belediye Başkanlığı’na seçilen ilk Türk Belediye Başkanı’dır.

2017 senesinden beri Chatham Belediye Komitesi üyeliği görevini sürdüren Tayfun Selen aslen Malatya, Arapgir İlçesi Aktaş (Gocu) köyü nüfusuna kayıtlıdır.

Uzun senelerdir yaşantısını Amerika’da sürdüren Selen, Amerika vatandaşıdır. Tülin Selen ile evli ve bu evliliğinden Defne isminde bir kızı vardır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Tayfun Selen
Gerçek adı: Tayfun Selen
Doğum Tarihi: 1970 (50 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli (Tülin Selen ile)
Meslek: Belediye Başkanı Mimar Siyasetçi Yeminli Mali Müşavir
Mezuniyet: İstanbul Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

487.278 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

464.016 kez okundu

3.

Beren Saat

420.622 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

382.753 kez okundu

5.

Tarık Akan

308.997 kez okundu

6.

Tarkan

256.585 kez okundu

7.

Volkan Demirel

238.582 kez okundu

8.

Emre Mor

213.897 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

212.565 kez okundu

10.

Ersay Üner

210.195 kez okundu