Tarık Tırıl

0

Tarık Tırıl müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Hakkında aslen nereli? kaç yaşında? burcu nedir? albümleri, şarkıları gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılının Eylül ayında dünyaya gelen Tarık Tırıl baba tarafından aslen Giresun’ludur. Giresun’da doğmuştur. Çocukluk yılları babasının işi gereği Anadolu’nun bir çok İlçesi’nde geçmiş, ilerleyen yıllarda İstanbul’a taşınmıştır. Henüz 6 yaşında iken babası onu bağlama kursuna yazdırmıştır. 14 yaşında gitar ile haşır neşir olmuştur.

Lise eğitim sürecinde müzik ile profesyonel anlamda ilgilenmeye başlamış, okul ile beraber müzik çalışmalarını sürdürmeye karar vermiştir. Okul korosu ile birlikte Konservatuvar kurslarına dahil olmuş, 2 yıl TRT Türk Halk Müziği Gençlik Korosu’nda yer almıştır. Günümüzde de yine müzik ile birlikte eğitim hayatını sürdürün başarılı ismin, İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduğu belirtilmektedir.

İlk albümünü 2015 yılında müzik severler ile buluşturmuştur. İdolü olarak gördüğü isimlerin başında, Neşet Ertaş bulunmaktadır. İlerleyen süreçte iyi bir müzisyen olmanın yanı sıra eğitim hayatınıda başarı ile tamamlayarak hukukçu olmak istediğini belirtmiştir. Konservatuvar döneminde iken kendince şarkılar yazdığını da sözlerine eklemiştir. İlk profesyonel stüdyo çalışması Ne Zamansız isimli şarkı olmuştur.

En son seslendirmiş olduğu Daldım İçine Aşkın inanılmaz müzik severler tarafından çok beğenilmiştir. Şarkının söz ve müziği kendisine, düzenlemesi ise, Kerem Çakıroğlu’na aittir.

Tarık Tırıl Albümleri;

2020 – Daldım İçine Aşkın
2018 – Mukaddes
2017 – Geceler Düşman
2015 – Ne Zamansız

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz