Tarık Sarvan

Tarık Sarvan CW Enerji’nin sahibi. Ünlü iş adamı hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, çalışmaları, serveti, biyografi ve hayatı.

Tarık Sarvan Kimdir?

Tarık Sarvan iş insanı, girişimci, MÜNİH- CW Enerji başta Almanya olmak üzere bütün Avrupa’da adından söz ettiren CW Enerjinin sahibi.

Tarık Sarvan Nereli?

Tarık Sarvan aslen Karadenizlidir. Doğma büyüme ise Sakarya Kaynarca.

CW Enerji CEO’su Sarvan, 2000 senesinden beri büyük çaplı güneş enerjisi projelerini başarı ile sonuçlandırmıştır. Günümüze kadar Avrupa’da 600 MW’lık proje yatırımı gerçekleştirmiştir.

2009 senesinde hizmetlerini Türkiye’de sürdürmeye karar vermiş, ülkesine yatırım yapmaya başlamıştır. Antalya’da CW Energy GmbH’nın devam firması CW Enerji Müh. Tic. ve San. A.Ş.’nin temellerini atmıştır. Sektöre Off-Grid sistemler sunan CW Enerji, Türkiye’de bir çok ilklere imza atarak adından söz ettirmiştir. CW Enerji Türkiye’nin ilk yerli güneş paneli üreticisi ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üretim tesisi’dir. CW enerji 420MW yıllık üretim kapasitesiyle Türkiye’nin açık ara en büyük panel üreticisidir.
tarik sarvan5 jpg
Kısaca Hayatı:

17 ayaşında gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak Almanya’ya taşınmıştır. Almanya’da bulunduğu süre içinde ilk dönemler bir fabrikada çalışmış, yine aynı anda iki işte daha çalışarak geçimini sağladığını belirtmiştir. Genç yaşlarda Sakarya’da, atadan kalma toprağı üzerine bir tavuk çiftliği de kurmuştur.

Enerji sektörü ile 1999 senesinde Almanya’da tanışmış, ancak profesyonel olarak 2007 yılından bu yana sektör de çalışmalarını sürdürmektedir. 2009 yılında Türkiye’ye pazar araştırması için geldikten 1 yıl sonra Türkiye’de Şirket kurmuştur.

Sarvan, 1 Kasım doğumlu akrep burcudur. Ancak doğum tarihi bilgisine ulaşılamamıştır.

Resmi twitter hesabı @tariksarvan resmi instagram hesabı ise @tariksarvanofficial ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz