KimNereli.net

Tarhan Telli

Tarhan Telli Kimdir?

Tarhan Tellioğlu
Gerçek adı: Tarhan Tellioğlu
Doğum Tarihi: 21/06/1980 (39 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Boşanmış (Aylin Telli ile)
Burç: İkizler
Meslek: İş Adamı
Mezuniyet: Bahçeşehir Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Tarhan Telli Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Tarhan Telli 2019 yılında yeni yılın ilk aşk haberi olarak İvana Sert ile gündeme gelmiştir. İkilinin sevgili oldukları yönünde haberlerin ardından kimdir? kaç yaşında? ne iş yapıyor? gibi bir çok soru merak konusu olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

21 Haziran 1980 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Tarhan Telli, Tellioğlu ailesinin 11. kuşaktaki tek varisi’dir. Dedesi Turhan Telli’dir. Küçüklük yıllarında genellikle kendisine alınan oyuncakları parçalayıp değiştirerek, kendi kendine yaptığı araçlar ile oynayarak geçirmiştir. Aslen Mardin Mazıdağı nüfusuna bağlıdır.

Tarhan Telli iş hayatı;

Henüz 16 yaşında iken bir arkadaşı ile beraber ailelerinden gizlice bir motosiklet almıştır. 3 sene İstanbul Etiler’de bir oto yıkamacıda saklayarak motosikleti kullanmayı öğrenmiştir. Yine o yıllarda babası İrfan Telli ona hurdalıktan bir Amerikan arazi taşıtı almıştır. Ehliyet çağına kadar 2 sene tüm zamanını oto sanayi’de bu araba ile uğraşarak geçirir, 4 silindiri 8 silindir yapar, düz vitesi otomatik vitese çevirir, rengini döşemesini değiştirir. Hatta motorunu çıkartıp takarken üzerine düşürüp kaburgalarını bile kırmışlığı vardır.


Bu hobisi ve tutkusu neticesinde yoluna daha profesyonel devam edebilmek için görsel tasarım eğitimi almaya karar verir ve Lise eğitiminin ardından Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Tasarım ve İletişim Bölümünü tercih etmiştir. O dönemde araçlar üzerinde kişiselleştirme, modifikasyon ve tasarım ile ilgili uygulamalı olarak deneysel çalışmalarına devam etmiştir. O süreç içinde duyduğu olumsuz yorumlar nedeni ile daha fazla motive olur ve insanların düşünccelerinin yanlış olduğunu kanıtlamak için üniversiteden sonra Amerika’ya gider. 2.5 sene Amerika’nın farklı eyaletlerinde motosiklet üreticilerinin yanında çalışmış ve gözlem yaparak deneyim kazanmıştır. Çalıştığı işyerlerinde yeri geldiğinde paspas yaptığını belirten Tarhan Telli motor yapmak istediğini söylediğinde ise işverenlerin kendisine güldüğünü belirtmiştir. Ancak günümüzde o firmaların kendi yanında stand açabilmek için yarışa girdiklerini de sözlerine eklemiştir.

TT CUSTOM CHOPPERS ‘in yaratıcısı Tarhan Telli 2005 yılında kurmuş olduğu şirketi ile Hollywood’un The Expendables 3 filmi için motosikletler tasarlamıştır. Dünyaca ünlü oyuncular, Jason Statham, Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Mel Gibson, Harrison Ford, Wesley Snipes ve Antonio Banderas gibi yıldızlar bu motosikletlere hayran kalmıştır.

Bir dönem Avusturya’da kayak yaparken tanıştığı Aylin Telli ile evlenmiştir. Bu evliliğinden bir oğlu vardır, ancak evliliği son bulmuştur. Günümüzde ise güzel isim İvana Sert ile birlikteliği sıkça medyada gündeme gelmektedir.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Tarhan Telli
Gerçek adı: Tarhan Tellioğlu
Doğum Tarihi: 21/06/1980 (39 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Boşanmış (Aylin Telli ile)
Burç: İkizler
Meslek: İş Adamı
Mezuniyet: Bahçeşehir Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

447.326 kez okundu

2.

Beren Saat

403.376 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

327.446 kez okundu

4.

Tarık Akan

301.123 kez okundu

5.

Ecrin Su Çoban

266.709 kez okundu

6.

Tarkan

242.678 kez okundu

7.

Volkan Demirel

230.343 kez okundu

8.

Emre Mor

205.781 kez okundu

9.

Ersay Üner

201.935 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

198.490 kez okundu