Taner Durmaz

Taner Durmaz hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? Evli mi? çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılının Ekim ayında dünyaya gelen Taner Durmaz, aslen Van’ın Başkale İlçesi’nde doğmuştur. Günümüzde yaşantısını ailesi ile birlikte, doğup büyüdüğü memleketi Van’da sürdürmektedir.

Uzun bir süre mermer granit işlerinde çalışmıştır. Daha sonra atık mermer parçalarını değerlendirmek istemiş ve bu konu üzerinde araştırmalar gerçekleştirmiş ve o süreç içerisinde mozaik sanatı ile tanışmıştır. Hiç bir eğitim almamasına rağmen kendi imkanları ile bu sanatı icra etmeyi başaran Durmaz, günümüzde atık mermer parçaları ile mozaik sanatı ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve 1 kız, 1’de erkek çocuğu bulunmaktadır.

Altta yer alan çalışmalarından Mustafa Kemal Atatürk portresi için toplam 5150 adet taş kullanıldığını belirtmiştir. Ölçeleri ise 32×47 ..

Çalışmalarını yayınladığı resmi instagram adresi ise; dogaltasvemozaik

Doğal Taş ve Mozaik Sanatı ürünlerinde kesinlikle boya ve türevi bir ürün kullanılmadığını, tüm ürünlerinin kuvars taşlardan yapıldığını belirtmektedir.

4 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz