Tamer Saka

Tamer Saka CHP Ekonomi ve Kalkınma Politikaları Genel Başkan Başdanışmanı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tamer Saka Kimdir?

Tamer Saka iş insanı, girişimci, Cumhuriyet Halk Partisi Ekonomi ve Kalkınma Politikaları Genel Başdanışmanı.

Eğitim Hayatı:

Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır.
tamer saka3 jpg
Arthur Andersen ve Ernst & Young şirketlerinde Risk Yönetim Danışmanlığı hizmetlerinden sorumlu Müdür ve Kıdemli Müdür görevlerini yürütmüştür.

2004 yılında Risk Yönetim Direktörü olarak Sabancı Holding bünyesine katılmıştır.

2010- 2011 yılları arasında Willis Londra’da, içinde Türkiye’nin de yer aldığı yaklaşık 20 ülkenin iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu Yönetici Direktör olarak görev almıştır.

Aralık 2011 tarihi itibariyle Kibar Holding Strateji ve İş Geliştirme Koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir.

Mayıs 2012 itibari ile Otomotiv ve Kurumsal Fonksiyonlar Grup Başkanı ve Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmüştür.

2014 yılından itibaren Kibar Holding CEO’luğu görevini sürdüren Dr. Saka 2 Nisan 2018 itibariyle Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı olarak atanmıştır.

1 Eylül 2021 tarihinden itibaren ise BMS Group Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. Bununla birlikte TKYD Yönetim Kurulu Başkanı ve Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Tamer Saka Nereli?

Tamer Saka aslen Bayburt’ludur. Bayburt Özel İdarespor yönetiminde asbaşkan olarak görev yapmış bir isimdir.

Günümüz itibariyle Dr. Saka CHP Ekonomi ve Kalkınma Politikaları Kemal Kılıçdaroğlu‘nun Genel Başkan Başdanışmanı’dır. 8 Mayıs 2023 tarihinde Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek canlı yayın programına katılmıştır.

Resmi twitter hesabı @sakatamer ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz