Tamay Özaltun

Tamay Özaltun 22 Kasım 2015 tarihinde Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu O Ses Türkiye yarışması ile tanınmıştır. Hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tamay Özaltun Kimdir?

Tamay Özaltun 1996 yılında dünyaya gelmiştir. Günümüzde itibariyle müzik kariyerini sürdürmektedir. Lise eğitimi sonrasında O Ses Türkiye yarışmasında Konservatuvar eğitimi almak istediğini dile getirmiştir.

Daha önce Rising Star Türkiye yarışmasına da katılmıştır. Ayrıca Benimle Söyle yarışmasında 2020 yılında tüm dikkatleri üzerine çekmiştir.

O Ses Türkiye adlı yarışmada Şebnem Ferah’ın Yalnız parçasını seslendirmiş ve jürilerin tamamının dönmesini sağlamıştır. Seyircilerin ve jürinin bir parça daha istemesinden sonra Halo parçasını da seslendiren başarılı isim, yarışmada jüri seçimini Gökhan ve Hakan kardeşler’den yana kullanmıştır.

Yorgunum, Yalnızım, Halom, Vur Yüreğim ve Hoşçakal gibi şarkıları seslendirmiştir. Yarışmanın ilerleyen etaplarında elenmiştir. Yarışma sonrasında müzik kariyerine devam etmiş ve video klip çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekmiştir. 2021 yılında iki türkü ile katıldığı “Uluslararası Antik Kentlerin Sesleri” yarışmasında birinci olmuştur.

18 Şubat 2021 tarihinde Cmp Müzik etiketiyle yayınlanan Bakma Ardına isimli tekli çalışması netd müzik’de yayınlanmıştır. 5 May 2022 tarihinde ise youtube video sitesinde Nazım Kurt – If You’re Gone isimli şarkının video klip çalışması yayınlanmıştır.

Tamay Özaltun Nereli?

Tamay Özaltun aslen Mersin’lidir. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ozaltuntamay ‘dır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 55bin civarındadır.
Tamay Özaltun

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz