Tahsin Tarhan

Cumhuriyet Halk Partisi, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, aslen 1964 yılında Gümüşhane’de doğmuştur.

9 kardeşli bir ailenin evladı olan Tahsin Tarhan’ın annesi Pamuk Hanım, babası ise İbrahim Bey’dir. Açık Öğretim Fakültesi Yönetim Organizasyon Yüksek Okulu Yerel Yönetimler Bölümü mezunudur.

Siyasi kimliğinin yanı sıra iş hayatında da başarıları ile tanınan Tahsin TarhanTarhan henüz 16 yaşında iken kendisine ait bir tamirci dükkanı açmış, 22 yaşında ise otomotiv şirketi kurmuş ve oto makas toptancılığı yapmıştır.

2000 senesinde Sanayiciliğe adım atmış, satın alıp büyüttüğü oto makas şirketi ve fabrikasını 35 ülkeye ihracat yapan bir dünya markası haline getirmeyi başarmıştır.

2002 senesinde SHP Gebze İlçe Başkanı olan Tarhan, 2005 senesinde ise SHP Parti Meclis Üyeliğine seçilmiştir. Daha sonra CHP çatısı altında birleşen partisinin ardından, Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılmıştır.

2011 Genel Seçimleri’nde CHP Kocaeli Milletvekili Adayı olmuş, 2011 ve 2012 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Danışmanlığı görevini üstlenmiştir.

2014 Yerel Seçimlerinde CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Tahsin Tarhan, 2015 yılında ise Kocaeli Milletvekili olarak Meclis’te yer almıştır.

Sosyal hayatta ise bir çok başarılı projeye imzasını atmış, Çayırova’ya 5000 kişilik stadyum kazandırmış, bir futbol okulu açmış 500 öğrencinin eğitim almasını sağlamış, yine Çayırova’da 18 sınıflık Tarhan İlköğretim Okulu’nu yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlamış ve sayısız üniversite öğrencisine burs vermiştir.

Tahsin Tarhan evlidir ve bu evliliğinden üç evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz