Tahsin Becan

Tahsin Becan 28. Dönem CHP Yalova Milletvekili. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tahsin Becan Kimdir?

Tahsin Becan inşaat mühendisi, siyasetçi, 28. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili. Yalova Ticaret ve Sanayi Odası 2013-2023 @yalovatso Yönetim Kurulu Başkanı.

İlköğretim eğitimini Gümüşhane’de bir ilkokulda tamamlamış, ardından Lise tahsilini de yine Gümüşhane’de tamamlamıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunudur. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Yaşantısını Yalova’da sürdüren Becan, ticaret hayatını da Yalova’da devam ettirmiştir. Eğitim hayatının ardından

Tahsin Becan Nereli?

Tahsin Becan baba tarafından aslen Trabzon’ludur. Anne tarafından ise aslen Gümüşhane’lidir. Ancak Ankara doğumludur. Eşi Fatma Becan’dır ve bu evliliğinden 2 çocuğu vardır.

Günümüz itibariyle genel başkanlığını Kemal Kılıçdaroğlu‘nun üstlendiği Cumhuriyet Halk Partisi’nden, Yalova milletvekili olarak mecliste çalışmalarını sürdürmektedir.
Tahsin Becan3 jpg
Yalova’nın ticari hayatına yön veren kuruluşlarda yönetim görevini üstlenmiştir. Uzun senelerdir CHP üyesi olan Becan’ın Yalova’nın futbol, tenis ve su sporları kulüplerinde de yöneticilik deneyimi bulunmaktadır.

Üniversite eğitiminin ardından, Yalova Belediyesinde inşaat mühendisliği yaparak şehrinin gelişimine katkıda bulunan hizmetlerini sunmuştur. Daha sonra ticaret hayatına atılmıştır. 1984 yılında ticaret ile ilgilenmeye başlayan Becan, Becanlar Elektrik firmasında görev almış, çeşitli beyaz eşya ve mobilya markalarının bayiliklerini üstlenmiştir.

Ayrıca 2000-2018 yıllarında sürdürdüğü Philip Morris International Yalova Bölge Distribütörlüğü ile iş hayatına devam etmiştir. İnşaat mühendisliği ve yöneticilik kariyerlerini bir arada yürütmüş, 2015 yılından itibaren Becanlar Kız Yüksek Öğrenim Yurdu işletmeciliğinin yanı sıra çeşitli inşaat projelerine imza atmıştır. Ayrıca Turizmden sanayiye, spordan ticarete pek çok alanda aktif şekilde görev almıştır.

Yaklaşık 10 sene, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Turizm Kurulunda başkan yardımcılığı yapmıştır. Ayrıca, 2013 ve 2023 yılları arasında Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

22 Ekim 2022’de YTSO seçimlerinde 13 meslek komitesinin 10’unda lider gelerek 3. dönem yönetim kurulu başkanı olan Becan, Yalova halkını Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsülerinde en iyi şekilde temsil etmek için görevinden ayrılmıştır.

Son dönemde Karadeniz, pkk açıklaması ile medyanın uzun süre gündeminde yer almıştır.

45 yılı aşkın süredir yaşantısını Yalova’da sürdürmektedir. Resmi instagram hesabı @tahsinbecan, resmi twitter hesabı ise @tahsinbecan ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz