Tahir Sarıkaya

0

Tahir Sarıkaya Cumartesi – Pazar 08:00- 11:00 Beyaz TV ekranlarında Uyan Türkiyem isimli program ile sunuculuk kariyerini sürdürmektedir. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tahir Sarıkaya Kimdir? Aslen Nereli?

1977 yılının Mart ayında dünyaya gelmiştir. Aslen doğma büyüme Ankara’nın Şereflikoçhisar İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Ankara Gazi Üniversitesi’nden başarı ile mezun olmuş ardından gazeteci ve sunucu olarak kariyerini sürdürmüştür.

Gazetecilik okumuş ve Ankara İHA’da muhabir olarak göreve başlamıştır. 2004 yılında TGRT bünyesinde çalışmıştır. 2004 ve 2011 yılları arasında İhlas Haber Ajansı bünyesinde görev yapan Sarıkaya, günümüzde ise Beyaz Tv ekranlarında sunucu olarak görev yapmaktadır. Beyaz Tv’de Uyan Türkiyem isimli program için kamera karşısına geçmiştir. 2010 yılında Osman Gökçek’ten bir teklif almış o sırada Amerika’da bulunmakta idi. Döndükten sonra bir proje ile gelmiş, 3 ay kadar Cem Öğretir‘den spikerlik eğitimi almıştır. 2012 yılından bu yana ise Türkiye’nin sabah haberlerini sunmaktadır.

Tahir Sarıkaya Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.86 cm, kilosu 82, burcu ise balık’tır. 2021 yılı itibariyle 44 yaşındadır. Resmi instagram hesabını @tahir_sarikaya olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabındaki takipçi sayısı 104bin civarındadır. Milliyetçi ve Vatansever kimliği ile tanınmaktadır.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @tahir_sarikaya
Twitter Hesabı: @TahirSarikaya06

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz