Sylvester Stallone

Yönetmen, senarist ve film yapımcısı kimlikleri ile sinema sektöründeki varlığını sürdürsede, Sylvester Stallone oyuncu olarak her sinema severin geçmişinde kahraman olarak yer edinmiş dünyaca ünlü aktördür.

1946 yılının Temmuz ayında Amerika New York’ta dünyaya gelen Sylvester Stallone’nin babası aslen İtalyan asıllı berber Frank Stallone, annesi ise Rus Yahudisi olan Fransız asıllı dansçı Jacqueline Stallone’dir. Frank isminde müzisyen bir erkek kardeşi vardır.

Öğrencilik hayatı pek başarılı olmayan Sylvester Stallone tam 12 kez okul değiştirmiş, her defasında davranış bozukluğu sebebi ile eğitim gördüğü okullardan atılmıştır. 1967 senesinde Miami Üniversitesi tiyatro bölümüne girmiş ancak 2 sene sonra okulu bırakmıştır.

Oyunculuk kariyerine 1970 senesinde 24 yaşında iken The Party at Kitty and Stud’s isimli bir soft por.. filminde başrol oynayarak adım atmıştır. 1971 senesinde ise ilk profesyonel sinema filmi Bananas ile oyunculuğa devam etmiş, 1976 yılında ise Rocky sinema filmi ile tanınmıştır. Canlandırdığı İtalya asıllı boksör Rocky Balboa’nın hayatı ile film, gişe rekoru kırmıştır. Ardından filmin 6 serisi çekilmiştir.

Rocky sinema filmlerinin serilerinin tümünü kendisi yazmış ve yönetmenlik koltuğuna oturmuştur. Her ne kadar Rocy ile tanınsada dünyanın onu kahraman olarak kabul etmesi 1982 senesinde İlk Kan isimli filmdeki John Rambo karakteridir. Ve yine çok tutulan, gişe rekorları kıran Rambo filmide Rambo 4. e kadar çekimini sürdürmüştür.

Sylvester Stallone 1997 yılında Stockholm Film Festivalinde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

1974 ve 1985 yılları arasında Sasha Czack, 1985 ve 1987 yılları arasında ise Brigitte Nielsen ile evlilikler gerçekleştirmiş, 1997 yılında ise Jennifer Flavin ile evlenmiştir. Bu evliliklerinden Sage, Sistine Rose, Seargeoh, Sophia Rose ve Scarlet Rose isimlerinde 5 çocuğu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz