Suzan Akbelge

Suzan Akbelge 2022 yılında Balkan Ninnisi isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Başarılı oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Suzan Akbelge Kimdir?

Suzan Akbelge sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu. 1974 Almanya doğumlu başarılı oyuncu, ilköğretim 1. sınıfı İstanbul’da okumuştur. Daha sonra eğitim hayatının kalan kısmını Makedonya Üsküp’te tamamlamıştır. Kendisinden büyük bir abisi vardır.

Üsküp Güzel Sanatlar Akademisi Tiyatro bölümü mezunudur, 4 sene eğitim görmüştür. Ardından Güzel Sanatlar Akademisi Tiyatro bölümünde beş yıl sahne dili asistanlığı yapmıştır.

Ekran severler tarafından ilk rol aldığı Elveda Rumeli adlı dizi ile tanınmıştır. Dizi de Meryem karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel oyuncu 2022 yılında ise Balkan Ninnisi adlı dizinin oyuncu kadrosuna Elena karakteri ile dahil olmuştur. Dizide Emre Bey, Merih Öztürk, Özlem Türkad, Erdal Özyağcılar ve Emine Halil gibi isimler de rol almıştır.

Ayrıca 2012 yılında Son Yaz Balkanlar 1912 ve Balkan Is Not Dead isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

Suzan Akbelge Nereli?

Suzan Akbelge bir röportaj da Makedonmusunuz sorusuna, Melezim cevabını vermiştir. Babasının Makedonya Üsküp asıllı olduğunu kendisinin Almanya’da doğduğunu. Biraz Almanya, birazda İstanbul’a yaşadığını, Üsküp’e taşındıktan sonra uzun yıllarda Üsküp’te yaşadığını belirtmiştir.

Makedon okullarında okumuş, ancak Türk Tiyatrosunda göreve başladıktan sonra, Türkçesini daha da ilerlettiğini belirtmiştir. Evde Makedonca, Almanca ve Türkçe konuşulduğunu dile getirmiştir.

Suzan Akbelge Boyu, Kaç Yaşında?

Suzan Akbelge 48 yaşında ve 1.65 boyundadır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @suzgemini ‘dir. Türkçe’nin yanı sıra Makedonca, İngilizce, Almanca ve Sırpça bilmektedir.

Üsküp Türk Tiyatrosu sahne aldığı, Matmazel Julie tiyatro oyunu başarılı oyuncuya, En İyi Aktrist Ödülünü kazandıran oyun olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz