Sultan Arınır

1

Haber spikeri, muhabir ve sunucu Sultan Arınır CNN Türk ekranlarında 10’dan Sonrası isimli program ile Hafta içi her gün 10:00 sularında ekran severler ile buluşmaktadır. Hakkında ise merak edilen bir çok soru mevcuttur. Peki kimdir? Sultan Arınır evli mi?, doğum yeri, aslen nereli? eğitim hayatı ve bilinmeyenleri.

1987 yılında dünyaya gelen başarılı sunucu Sultan Arınır aslen Edirne doğumludur. Doğum günü, gün ve ay olarak bilinemediği için burç bilgisine ulaşılamamıştır. Ayrıca boy ve kilo gibi bilgileride mevcut değildir.

Eğitim hayatı;

Sultan Arınır, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun olmuştur. Reuters’tan Making Television News eğitimi almıştır.

Sultan Arınır Mesleki kariyeri;

Meslek hayatına 2009 senesinde CNN Türk ekranlarında yayınlanan Net’ten Haber adlı program ile adım atmıştır. Öncesinde ise Afiş programında stajer olarak çalışmalarda bulunmuştur.

Daha sonra muhabirlik yapmış, o dönemde Başkent İletişim Akademisi’nde diksiyon ve sunuculuk dersleri almıştır. İki sene süren deneyimin ardından, gün içi bültenlerini ve hafta sonu ana haber bültenini sunmuştur.

2013’te NTV’ye geçiş yapmış ve 5 sene süresince bir çok özel yayının altına imzasını atmıştır. Bir çok ödülü Haber Spikerliği üzerine almıştır. Ayrıca özellikle engelli vatandaşlarımızın başarı hikayelerinin yer aldığı Yeter ki İste adlı bir program ile de büyük beğeni kazanmıştır. 2 sezon ise, Tekno Hayat adlı program ile teknoloji ve bilim dünyasından son gelişmelerini aktarmıştır.

2018 yılında ise tekrar CNN Türk’e dönüş yapan Sultan Arınır, günümüzde 10’dan Sonrası kuşağı ile seyirciye gündemdeki gelişmeleri aktarmaktadır.

Ayrıca sunuculuk ve spikerlik dersleri vermektedir.

Hobileri ailesi ve eşi;

Flamenko, doğa ve deniz tutkunudur. Sultan Arınır’n eşi kendisi gibi sunucu olan Özgür Buzbaş’tır. 30 Temmuz 2016 tarihinde evlenmiştir. Çiftin mutlu gününde nikah şahitliğini ise usta spiker ve gazeteci Ercan Taner yapmıştır. Eşi Özgür Buzbaş, NTV Spor eski haber müdürü olarak çalışmalarda bulunmuştur.

Altta yer alan bir kaç kare resim eşi birlikte resmi instagram hesabı üzerinde olan resimlerdir.

Son olarak eşi ile birlikte yayınlanmış olan bir videosu;

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz