Sultan Arınır

0

Sultan Arınır Haber spikeri, muhabir ve sunucu. CNN Türk ekranlarında 10’dan Sonrası isimli program ile Hafta içi her gün 10:00 sularında ekran severler ile buluşmaktadır. Hakkında ise merak edilen bir çok soru mevcuttur. Hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sultan Arınır Kimdir? Aslen Nereli?

1987 yılında dünyaya gelen başarılı sunucu aslen Edirne doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun olmuştur. Reuters’tan Making Television News eğitimi almıştır.

Meslek hayatına 2009 senesinde CNN Türk ekranlarında yayınlanan Net’ten Haber adlı program ile adım atmıştır. Öncesinde ise Afiş programında stajer olarak çalışmalarda bulunmuştur. Daha sonra muhabirlik yapmış, o dönemde Başkent İletişim Akademisi’nde diksiyon ve sunuculuk dersleri almıştır. Sultan Arınır İki sene süren deneyimin ardından, gün içi bültenlerini ve hafta sonu ana haber bültenini sunmuştur.

2013’te NTV’ye geçiş yapmış ve 5 sene süresince bir çok özel yayının altına imzasını atmıştır. Bir çok ödülü Haber Spikerliği üzerine almıştır. Ayrıca özellikle engelli vatandaşlarımızın başarı hikayelerinin yer aldığı Yeter ki İste adlı bir program ile de büyük beğeni kazanmıştır. 2 sezon ise, Tekno Hayat adlı program ile teknoloji ve bilim dünyasından son gelişmelerini aktarmıştır. 2018 yılında ise tekrar CNN Türk’e dönüş yapmış 10’dan Sonrası kuşağı ile seyirciye gündemdeki gelişmeleri aktarmıştır. CNNTürk bünyesinde haber spikeri olarak çalışmalarını sürdürmekte, ayrıca sunuculuk ve spikerlik dersleri vermektedir.

Sultan Arınır Boyu, Yaşı, Evlimi?

Boyu 1.72 cm, kilosu 55, burcu ise aslan’dır. Evlidir, eşi ise kendisi gibi sunucu olan Özgür Buzbaş’tır. 30 Temmuz 2016 tarihinde evlenmiştir. Bu evliliğinden bir oğlu vardır. Çiftin mutlu gününde nikah şahitliğini ise usta spiker ve gazeteci Ercan Taner yapmıştır. Eşi Özgür Buzbaş, NTV Spor eski haber müdürü olarak çalışmalarda bulunmuştur.

Son olarak Flamenko, doğa ve deniz tutkunu olduğunuda belirtebiliriz.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @sultanarinir
Twitter Hesabı: @sultanarinir

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz