Süleyman TAŞ

Doç. Dr. Süleyman TAŞ hakkında pek çok soru merak konusudur. Kısaca kaç yaşında? doğum yeri, doğum tarihi, eğitim hayatı, çalışmaları ve biyografi bilgileri.

Dünya çapında tanınan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah, Dr. Süleyman TAŞ 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kendini bilime ve sanata adayan Dr. TAŞ, Türkiye’nin en iyi ve yenilikçi plastik cerrahlarından biridir.

Dr. Süleyman TAŞ Eğitim Hayatı;

Doç. Dr. Süleyman TAŞ, başarıyı kendine ilke edinmiştir. Lisede 2000 yılında Tübitak Fizik Olimpiyatlarında Türkiye 3.sü olan Dr.Taş, 2002 yılında üniversite sınavlarında Türkiye genelinde derece yakalama başarısı gösterdi. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (ÇAPA) ’nden mezun olarak Tıp Doktoru ünvanını aldı.

Plastik Cerrah olma hayalini gerçekleştirmek isteyen Dr.Taş, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. Burada birçok ameliyata ve başarıya imza attı.

Dr.Taş, Belçika’da Gent Üniversitesi, Coupure Centrum ve St.Lucas Ziekenhuis Hospital’ da burun estetiği, estetik cerrahi, meme cerrahisi, mikrocerrahi ve cinsiyet değiştirme üzerine birçok ameliyatta bulundu.

Avrupa Plastik Cerrahi Denklik
(European Board of Plastic Reconstructive & Aesthetic Surgery: EBOPRAS)

2013 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlığı’nın Avrupa’da da geçerli olması için yazılı ve sözlü 2 aşamalı olarak düzenlenen European Board of Plastic, Reconstructive & Aesthetic Surgery (EBOPRAS) sınavının yazılı aşamasına Thessaloniki’ de sözlü aşamasına Brüksel’de girerek başarılı olmuş ve Avrupa denkliğini almıştır.

Avrupa Plastik Cerrahi Derneği Ulusal Delege

2015 yılında, Dr. Süleyman Taş,  Avrupa Plastik Cerrahi Derneği’nce (European Plastic Surgery Research Council) Türkiye’yi temsilen, ‘National Delegate’ seçildi.


Türk ve Avrupa Plastik Cerrahi Derneklerine üye olan Doç. Dr. Süleyman Taş, 35 in üzerinde uluslararası tibbi makalesi, 100 ün üzerinde uluslararası ve ulusal konuşması, 3 adet Patenti, toplam 5 adet Ödülü (3 Ulusal Birincilik ödülü, 2 Uluslararası Birincilik ödülü), kendi geliştirdiği rinoplasti cerrahi seti ve teknikleri olan uluslararası arenada tanınmış bir cerrahtır. Kapalı Atravmatik Rinoplasti Kursları düzenleyerek birçok doktorun hayatına dokunmaya devam etmektedir.

Doç. Dr. Süleyman Taş, heykel yapmayı ve resim çizmeyi kendine hobi edinmiştir.

13 yıldan fazla deneyimi ile 5000’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiştir. Şu an  hastalarını İstanbul’daki muayenehanesinde görmekte ve ameliyatlarını Amerikan Hastanesi, Acıbadem Fulya Hastanesi ve İstanbul Cerrahi Hastanelerinde gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda Doç. Dr. Öğretim görevlisi olarak, tıp doktoru yetiştirmeye ve yanına fellow olarak kabul ettiği meslektaşları ile eğitime olan desteğini sürdürmeye devam etmektedir.

Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Göğüs Estetiği, Botulinum Toksin, Dudak Dolgusu, Çene Dolgusu, Alt ve Üst Göz Kapağı Ameliyatı, Saç Ekimi ve Vücut Estetiği gibi birçok alanda çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Bilgileri;

Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No:11,Terrace Fulya Center 1, Daire 97, Şişli – İstanbul / Türkiye
Telefon: +90 212 2155727
WhatsApp: +90 532 0563693

Daha detaylı bilgilere ulaşmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
https://www.suleymantas.com.tr/
https://drsuleymantas.com/

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz