Süleyman Seyfi Öğün

0

Süleyman Seyfi Öğün aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1959 yılının Şubat ayında dünyaya gelen Süleyman Seyfi Öğün aslen Muğla doğumludur.

Ortaokul ve Lise tahsilini Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamlamış ardından, Uludağ Üniversitesi’nde Lisans, Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesinde ve Doktorasını tamamlamıştır. 1993 yılında Doçent, 1998 yılında ise Profesör olmuştur.

2010 senesine kadar Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde çalışmıştır. Günümüzde Maltepe Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler ve AB Bölümü Başkanlığı görevini devam ettirmektedir.

Genellikle politik kültür, muhafazakarlık ve milliyetçilik konularında çalışan Prof. Dr. Süleyman Seyfi Öğün, aynı zamanda Yeni Şafak Gazete bünyesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

2016 yılının Ocak ayında dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun, Başdanışmanı olarak göreve atanmıştır. Evli ve bu evliliğinden bir evladı vardır.

Süleyman Seyfi Öğün kitapları, eserleri;

1992 Türkiye’de Cemaatçi Milliyetçilik ve Nurettin Topçu, 1995 Modernleşme, Milliyetçilik ve Türkiye, 1997 99 Soruda Milliyetçilik, Politik Kültür Yazıları, 1998 Politikbilim (Ali Yaşar Sarıbayla), Bir Politikbilim Perspektifi, 2000 Türk Politik Kültürü, 2005 Küreselleşmenin Yüzleri, 2006 Gündelik Hayatın Kültürel Yansımaları ve 2010 Politika ve Kültür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz