Süleyman Luş

Süleyman Luş gelecek yıllarda hem Galatasaray takımının, hem de Milli takımın sol kanadında uzun yıllar görev alabilecek potansiyele sahip genç futbolcularımızdandır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kaç yaşında? kariyeri gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2001 yılının Mart ayında İstanbul’da dünyaya gelen Süleyman Luş aslen Makedonya asıllıdır. Sol bek mevkiinde top koşturan genç futbolcu Galatasaray takımı alt yapısında futbol dünyasına adım atmıştır. Her geçen gün başarılı performans grafiği yükselmiş, Galatasaray U19 takımına kadar yükselmiştir. Ayrıca gelişimi Milli Takım ekiplerince de gözlerden kaçmamış günümüze kadar bir çok kez Türkiye Milli Takım alt kategorilerinde Milli formayı giymiştir.

Güçlü fiziği, hızı, defansif yönünün yanı sıra, ofansif yönününde etkili olması, oyunu iki taraflı oynuyor olabilmesi en büyük artılarıdır. En önemli özelliği, bir anda hızlanarak rakiplerinden her daim bir adım önde olmasıdır. Birebir, adam adama oyunlardaki özelliğinin yanı sıra, başarılı pas oranıda çok yüksek isimler arasında yer almaktadır. İyi bir kondisyona sahip, gelişimini aynı anda fizik gücü ile orantılı bir şekilde sürdürebilmesi durumunda uzun yıllar Türkiye A Milli takım formasını giymesi beklenmektedir.

Süleyman Luş Milli takım kariyeri;

Türkiye U19 – 9 Eki 2018 (11 maç)
Türkiye U18
Türkiye U17
Türkiye U16 – 4 Eki 2016 (3 maç)
Türkiye U14 – 5 May 2015
Türkiye U15 – 15 Eyl 2015 (3 maç)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz