Şükrü Erbaş

1953 yılında dünyaya gelen yazar, şair Şükrü Erbaş İlköğretim ve Ortaokul eğitimini Yozgat’ta tamamlamış ardından Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilimler Bölümü’nden mezun olmuştur.

Eğitim hayatının ardından Toprak Mahsulleri Ofisi’nde memur ve yönetici olarak uzun yıllar çalışmış ve emekli olmuştur.

1993 ve 1999 yılları arasında Edebiyatçılar Derneği’nde yöneticilik yapan Şükrü Erbaş yaşantısını Antalya’da sürdürmektedir.

1978 yılında Varlık Dergisinde ilk şiirini yayınlanmış, 1987 yılında Ceyhun Atuf Kansu Şiir ödülünü Yolculuk isimli şiir kitabı ile kazanmıştır. Dicle Üstü Ay Bulanık, Üç Nokta Beş Harf ve Gölge Masalı adlı kitapları ilede bir çok şiir ödülünün sahibi olmuştur.

Bugüne kadar Küçük Acılar, Aykırı Yaşamak, Yolculuk, Kimliksiz Değişim, Bütün Mevsimler Güz, Dicle Üstü Ay Bulanık, Kül Uzun Sürer, Derin Kesik, Üç Nokta Beş Harf, Sarkacın Kalbi, Yalnızlık Heceleri, İnsan Sevmezse Ölür, Gölge Masalı, Unutma Defteri, Bağbozumu Şarkıları, Pervane ve Yaşıyorum Sessizce isimli şiir kitapları ile varlığını sürdürmüştür. Ayrıca İnsanın Acısını İnsan Alır, Bir Gün Ölümden Önce kitaplarında denemelerini toplamış, Gülün Sesi Gül Kokar isimli düz yazılardan oluşan bir de kitabı vardır.

Şükrü Erbaş aslen 1953 Yozgat doğumludur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz