Şükrü Ayalan

Şükrü Ayalan Adalet ve Kalkınma Partisi 22. 23. ve 24. Dönem Tokat Milletvekili. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, kariyeri, biyografi ve hayatı.

Şükrü Ayalan Kimdir?

Şükrü Ayalan Siyasetçi, Doktor, Milletvekili. AK Parti Tokat Milletvekili olarak Meclis’te çalışmalarını sürdürmektedir.

Şükrü Ayalan Nereli?

Şükrü Ayalan aslen Tokat’lıdır. 1 Temmuz 1963 tarihinde Tokat’da dünyaya gelmiştir.

Şükrü Ayalan Eğitimi

Şükrü Ayalan İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ardından Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Psikiyatri İhtisasını tamamlamıştır. Sonrasında ise Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniğinde asistan doktor olarak çalışmaya başlamıştır.

Avrupa’da yaşayan Türk işçi ailelerinin ve çocuklarının uyum ve davranışları konularında çalışmalar da bulunmuştur. Bu çalışmalarla ilgili makalesi ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmıştır.

Çalışma Hayatı:

Dr. Şükrü Ayalan İzmir, Tokat Turhal ve Tokat Devlet Hastanelerinde psikiyatri uzmanlığı görevinde bulunmuştur. Uzun süre serbest hekim olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Ayalan, TBMM XXII. XXIII. ve XXIV. dönem Tokat Milletvekili’dir. XXII. XXIII. ve XXIV. Dönem TBMM Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesidir.

Evlidir ve 4 evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz