Şükran Albayrak

Şükran Albayrak aslen nereli? kaç yaşında? Evli mi? Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografisi.

1982 yılında İstanbul Kartal’da dünyaya gelen Şükran Albayrak aslen Yugoslavya Göçmeni bir ailenin kızıdır. Anadili Sırpça olan güzel isim ayrıca çok iyi düzeyde İngilizce ve Türkçe bilmektedir. Boyu 1.86 cm, kilosu 74, burcu ise .. dır.

Şükran Albayrak eğitim hayatı;

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunudur. Mezuniyetin ardından Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde, FİFA ile ortaklaşa düzenlenmiş olan Sports Management programı üzerine yüksek lisans yapan Albayrak ayrıca Kadir Has Üniversitesi’nde Spor İletişimi Sertifika Programı’nıda başarı ile tamamlamıştır. Günümüzde Golf ve Basketbol antrenörlüğü lisansına sahip isimdir.


Uzun seneler Basketbol kariyerinde birbirinden başarılı karşılaşmalarda yer almış ve Fenerbahçe Bayan Basketbol takımının yanı sıra Türkiye Milli Takım formasınıda başarı ile giymiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesinde, alt yapı dahil A Takım ile birlikte bir çok şampiyonluğun altına imzasını atan kadroda yer almıştır. Kariyeri boyunca toplam 93 kez de Türkiye Bayan Milli Basketbol takımının formasını giymiştir.

2010 senesinden itibaren kariyerini ekranlarda sürdüren Şükran Albayrak, ilk olarak Sports TV ekranlarında yayıncı olarak çalışmaya başlamıştır. Ardından 2013 senesinde Digitürk ekibine dahil olmuş, günümüzde beIn Sports’ta çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Denizbank firmasının da reklam yüzüdür.

Şükran Albayrak Kariyeri, başarıları, şampiyonlukları:

Fenerbahçe Spor Kulübü ve Türk Milli Basketbol Takımı dışında lise okulu dönemlerindede bir çok şampiyonluk yaşamıştır.
1997 – Boğaziçi Koleji, Türkiye ve Dünya şampiyonluğu
1999 – Ahmet Şimşek Koleji, Türkiye şampiyonluğu
2000 – Ortadoğu Koleji Türkiye şampiyonluğu

Fenerbahçe takımı ile 3 kez Basketbol Ligi şampiyonluğu, 5 kez Türkiye Kupası şampiyonluğu ve 4 defa da Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluğu yaşamıştır. 1 defa da Eurocup 2.liği kazanmış, sayısız defa finalist olarak mücadelelerde yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz