Suat Kosif

Suat Kosif Milli sporcumuzdur. Hakkında bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Suat Kosif Kimdir?

Suat Kosif Milli sporcu’dur. Motosiklet sporcusu ve yazılım mühendisi olarak birçok başarı ve çalışmaya imza atmıştır. Günümüzde motosiklet sporuyla Türkiye ve yurt dışında düzenlenen yarışlarda ülkemizi başarıyla pistlerde temsil etmektedir.

Küçük yaşlarından itibaren ilgi duyduğu motosiklet hayatına sokaklardan pist hayatına giren ilk bölümde ülkemizde yılında İzmir Ülkü pistinde yer alarak başlamıştır. Sonrasında ise ilk motosiklet yarışını 2015 yılında Yunanistan’da düzenlenen Serres Pisti’nde 1000 CC Moto GP grubunda birincilikle bitirdi. Yaşanan bu birincilik başarısının arından Suat Kosif’i yoğun bir yarış temposu karşıladı. Rize doğumlu Suat Kosif, 1000 CC A grubunda Romanya’nın Bükreş kentinde, Slovakya’da ve Hırvatistan’da pistte yarışarak yeniden birincilikle kupanın sahibi olmayı başardı. Avrupa’da gösterdiği başarılarla birlikte Suat Kosif, yeni sezonda Çek Cumhuriyeti ve İtalya yarışlarında da ülkemizi temsil edecek.

Suat Kosif Nereli?

Suat Kosif aslen Rize’lidir. 1990 yılında Rize’de dünyaya gelmiştir.

Suat Kosif’in Başarıları

2015 yılında Yunanistan Serres Pist’inde düzenlenen yarışta 1000 CC A Grubu Şampiyonluğu, BMU GP Şampiyonluğu
2016 yılında Romanya Bükreş’te gerçekleştirilen yarışta 1000 CC A Grubu Şampiyonluğu
2017 yılında Slovakya’da düzenlenen yarışta 1000 CC A Grubu Şampiyonluğu, BMU GP Şampiyonluğu
2018 yılında Hırvatistan’da yapılan motosiklet yarışmasında 1000 CC A Grubu Şampiyonluğu, BMU GP Şampiyonluğu
Avrupa ülkelerinde düzenlenen yarışmalarda ülkemizi temsil eden Suat Kosif, aldığı bu şampiyonluklar ile birçok takımın ilgi odağı haline gelmiş durumda. Önümüzdeki sezonda ise Belçika’nın Yamaha tarafından oldukça ilgi gören Suat Kosif, pistlerde yarışmaya devam ediyor.

Küçük yaşlardan itibaren ilgi duyduğu motosiklet yarışlarına 2010 yılında ülkemizdeki yarışlarda yer edinerek başlayan Suat Kosif, 2015 yılında ilk Avrupa şampiyonluğu ile başarılarının devamını birçok defa yerine getirdi.

Motosiklet yarışlarında gösterdiği başarılar sayesinde ismini basında ve çeşitli yayın organlarında kısa zaman içerisinde duyurmayı başardı. Medyanın da yakından takip etmiş olduğu milli motosiklet sporcumuz Suat Kosif, 2015 yılından beri Alpe Adria Avrupa Şampiyonası, Doğu Avrupa Şampiyonası ve Türkiye Pist Şampiyonasında bulunan kariyerini halen başarılarıyla birlikte devam ettirmektedir.

Ülkemizi motosiklet yarışları alanında başarıyla birçok defa temsil eden Suat Kosif, motosiklet yarışçılığına bir hobi olarak başlayıp sonrasında profesyonel olarak devam etmiştir. Asıl mesleği olan yazılım mühendisliği alanında ise bilişim sektöründe çeşitli iş başarılarına da imza atmıştır. Google Adwords gibi alanlarda çalışmaları bulunan Suat Kosif, aktif olarak motosiklet yarışlarına da hız kesmeden devam ediyor.

Resmi facebook hesabı: Suatkosif

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz