Su Soley

Su Soley hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? albümleri, müzik kariyeri, eğitimi. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 doğumlu sanatçı Su Soley eğitim hayatında müzik ve spor ile iç içe eğitimini sürdürmüştür.

Geçmiş yıllarda basketbol, tenis, atletizm, buz pateni, snowboard, kayak yüzme, su topu, sualtı ragbisi, monopalet gibi bir çok spor branşı ile ilgilenmiş Türkiye genelinde bir çok müsabakada dereceler almıştır.

Ayrıca bir dönem yüzme öğretmenliği yapan Soley, Ankara’da Su altı sporlarında Yılın Sporcusu ödülünün sahibi olmuştur. 2000 senesinde profesyonel olarak müziğe adım atan Su Soley İstanbul Gelişim Orkestrası daha sonra Yalın, Teoman ve Ajda Pekkan’a vokallik yapmış sahne almış ve konserler vermiştir.

En önemli özelliklerinden biriside Rumca, Türkçe, Portekizce, İngilizce ve İspanyolca dillerinde şarkılar söylüyor olmasıdır.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği mezunudur. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Tiyatro Oyunculuğu Bölümü’nü kazanmış ve İstanbul’a yerleşmiştir. Uzun yıllar ekibi ile birlikte kendisine ait bestelerden bir çoğuna video klip çekmiş ve sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunmuş bir çok il ve yurt dışında konserler vermiştir. Su Soley Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz