Su Kutlu

0

Su Kutlu hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? eğitimi, kısaca oynadığı sinema ve diziler, hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu’nun boyu 1.66 cm, kilosu ise 45’tir. Annesi ve babası ayrıldıktan sonra ressam olan annesi ile hayatına devam etmiştir. Lise eğitiminin ardından psikoloji üzerine eğitim almak istemiş ancak henüz eğitimi ile ilgili detaylı bilgilere ulaşılamamıştır.

Eğitim hayatı;

Matteo Destro Maske Oyunculuğu Atölyesi, 2018
Esin Doğan Oyuncu Koçluğu
Çetin Sarıkartal Oyuncu Koçluğu
Süeda Çil Oyuncu Koçluğu
Burak Sarımola Oyuncu Koçluğu.

Eti Maximus reklam filmi ile keşfedilmiştir. Daha sonra ise bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

Ekran severler tarafından özellikle rol aldığı Güzel Köylü dizisinde canlandırdığı Sude karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Uzun kahverengi saçları ve kahverengi gözleri ve güzelliğiyle de dikkatleri üzerine çeken güzel isim hakkında henüz sevgilisi var mı? varsa kim? sorularının cevaplarına da ulaşılamamıştır. Gezmeyi çok sevmekte fırsat buldukça yurtdışı seyahatleri yaparak yeni yerler keşfetmekten büyük keyif almaktadır. İlerleyen yıllarda evlendikten sonra yaşantısını ailesi ile birlikte yurtdışında sürdürmeyi planladığı belirtilmektedir.

Su Kutlu oynadığı diziler;

2012 – Hayatımın Rolü
2013 – Ali Ayşe’yi Seviyor (Nazlı)
2013 – Çalıkuşu (Mişel)
2014 – Güzel Köylü (Sude Sümbül)
2015 – Tutar mı Tutar (Işık)
2016 – Arkadaşlar İyidir (Gizem Subaşı)
2016 – Seviyor Sevmiyor (Simya)
2017 – Söz (Merve)
2018 – Bir Mucize Olsun (Damla)
2018 – Çukurdere (Damla)
2019 – Dengi Dengine (Gökçe)
2019 – Tek Yürek (Melda Saruhan)

2016 yılında Kayıp İnci, 2017 yılında ise Aile Arasında isimli sinema filminde rol almış ve filmde Zeynep karakterine hayat vermiştir. Son olarak 2019 yılında Birlikte Öleceğiz adlı sinema filminin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz