Steven Tyler

1948 doğumlu Amerikan asıllı besteci, şarkıcı ve enstümantalist Steven Tyler New York’ta dünyaya gelmiştir.

Müzik dünyasında Aerosmith Rock Grubu’nun vokalisti olarak tanınan Steven Tyler 1978 yılında Cyrinda Foxe ile evlenmiş evliliği 1987’de son bulmuş ardından, 1988 yılında Teresa Barrick ile evlenmiş 2006 yılında boşanmıştır. 4 çocuğu olan Steven Tyler’in çocuklarının isimleri Taj, Mia, Liv ve Chelsea Anna Tallarico’dur. Günümüzde ise kendisinden 41 yaş küçük olan sevgilisi Aimee Preston ile birliktedir.

Perküsyon, Piyano ve armonika müzik aletleri ile grubunda uzun süre müzisyen ve vokal olarak yer almıştır.

Sahnedeki yüksek enerjisi, renkli ve parlak giyim tarzı, sahne akrobasisi müzik severler tarafından efsane isim olarak adlandırılmıştır. Steven Tyler Aerosmith grubunda iken 1970’li yılların sonundan 1980’li yılların başına kadar uyuşturu ve alkol bağımlılığı nedeniyle sorunlar yaşamış ve grubunda popülerliği bu dönemde azalmaya başlamıştır.

Babası’da müzisyen olan sanatçının Lynda isminde bir kız kardeşi vardır. Henüz 6 yaşında iken Presbiteryen Klisesi korusunda şarkı söyleme başlamıştır. Annesi ise Bebe Buell o dönemlerde müzisyen ve model olarak sahne almış, podyumlara çıkmıştır. İlk müzik grubu The Strangeurs isimli gruptur. Ardından Chain Reaction, The Chain ve William Proud isimli gruplar ile yoluna devam etmiş en büyük çıkışın Aerosmith ile gerçekleştirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz