Sorel Dağıstanlı

0

Sorel Dağıstanlı son dönemde Halk Tv ile anlaştığı haberleri ile gündeme gelmiştir. Usta gazeteci, yazar, editör, spiker ve program yapımcısı hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sorel Dağıstanlı Kimdir? Nereli?

Editör, Muhabir, yapımcı, gazeteci ve sunucu olarak uzun yıllardır başarılı iş kariyerini sürdürmektedir. 1974 İstanbul doğumludur. Doğup büyüdüğü İstanbul’da İlkokul, Orta ve Lise tahsilini tamamlamış ardından Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Mesleki kariyerine radyocu olarak başlamıştır. Best Fm, Number One, Radyo D ve haber radyosu Radyo Foreks çalışmıştır. Televizyonculuk kariyerine ise Kanal D bünyesinde başlayan Sorel Dağıstanlı, Aranıyor programı sabah haberleri ve ara haberler ile çalışmalarını sürdürmüştür. Akabinde 1 sene Amerika’ya gitmiş ve İngilizce sertifika programına katılmıştır.

Amerika’dan döndükten sonra 2016 senesine kadar Habertürk Tv’de çalışmıştır. Haber Müdürlüğü, haftada bir gün ekrana gelen Haber Sahası isimli bir programı sunmuştur. Habertürk ayrılığından sonra Best FM’de hafta içi her gün saat 08:00 ile 10:00 arasında “Sorel Dağıstanlı ile Konuşan Türkiye” isimli programı hazırlayıp sunmuştur. 2018 yılında Haber Global TV’de Saime Toktaş ile “Spot” programını sunmuş kısa bir süre sonra istifa etmiştir.

2021 yılında Halk Tv Ana Haber Bülteni sunucusu İrfan Değirmenci tarafından Halk Tv ailesine çok tecrübeli bir gazeteci katıldı sözleri ile Halk Tv’ye katılığı belirtilmiştir. Günümüzde Sorel Dağıstanlı ile Parantez isimli program için kamera karşısına geçmiştir.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @soreldagistanli

Twitter Hesabı: @soreldagistanli

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz