Soner Kip

0

Soner Kip katıldığı O Ses Türkiye şarkı yarışması ile sesinini Türkiye’ye duyurmayı başarmıştır. Peki kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? kısaca müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1998 yılında dünyaya gelen Soner Kip aslen Tekirdağ’ın Malkara İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. O Ses Türkiye yarışması öncesinde de 2012 yılında ATV ekranlarında yayınlanmış olan Erol Evgin ve Pınar Altuğ‘un sunduğu, Bir Şarkısın Sen isimli çocuk yarışmasında da yer almıştır. Özellikle seslendirdiği Türk Sanat Müziği eserleri ile dikkatleri üzerine çeken Soner Kip, babasının trafik kazası geçirmesi ve çalışamaması nedeni ile eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalmıştır. Ardından çay bahçesinde garsonluk yapmaya, çalıştığı yerde akşamlara sahne almaya ve şarkılar söylemeye başlamıştır.


10 kardeş olan Kip, ailenin en küçüğü’dür. 10 yaşından bu yana müzik ile ilgilenen başarılı isim günümüzde yaşantısını Tekirdağ’da sürdürmektedir. Babası trafik kazasının yanı sıra gırtlak kanseri ile de mücadele etmektedir. Acun Ilıcalı yarışma esnasında maddi sıkıntılarının olması üzerine nasıl geçiniyorsunuz diye soru sormuştur. Soner Kip ise kardeşlerinin eve ne getirirse onu yiyerek hayatlarını sürdürdüklerini, kendisinin ise şarkı söyleyerek aileye katkı sağladığını belirtmiştir.

2019 yılında O Ses Türkiye yarışmasına katılmış, yarışmanın ilk sezonunda da yarışma fırsatı yakalamıştır. Hatta yarışmaya katılabilmek için cep telefonunu satıp daha düşük bir model aldığını kalan para ile de yarışmaya geldiğini dile getirmiştir.

Yarışmada seslendirdiği esere tüm jüri üyeleri, Murat Boz, Hadise, Beyaz ve Seda Sayan dönmüştür. Yarışmaya Hadise ile devam etme karar almış, ilerleyen süreçte ise Beyaz’ın takımına dahil olmuştur. Yarışmada finale kadar yükselmeyi başarmıştır.

Düğünlerde solistlik yaparak aileye destek olan Soner Kip, yarışmanın en başarılı isimleri arasında yer almıştır. Gelecek dönemde müzik dünyasında ismini fazlasıyla duyacağımız bir gerçektir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz